Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde resmi bir yazı hazırladı ve 81 il Müdürlüğü'ne gönderdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tüm öğretmenlere bir uyarıda bulundu. Resmi olarak hazırlanan ve 81 il Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda 'Öğretmenler Günü' için alınması öngörülen hediye durumuna değinildi.

MEB'den öğretmenlere uyarı

Bazı velilerin, diğer öğrencilerin ailelerinden belirli miktarlarda paralar toplayarak yapılan hediye alma yarışının önüne geçilmesi amacıyla hazırlanan yazıda söz konusu uygulamanın maddi durumu olmayan bazı aileleri zor duruma soktuğu ve bununla ilgili olarak öğretmenlerin hediye alma konusunda çok fazla dikkatli olmaları istendi.

Gözden kaçırmayın

Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor? Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor?

MEB'den öğretmenlere uyarı-1

Bakanlık kanalıyla uyarı niteliğinde gönderilen yazıda '24 Kasım Öğretmenler Günü'nde maddi değer taşımayan sembolik nitelikte hazırlanan hediyeler dışında herhangi bir hediyenin öğretmenler tarafından kabul edilmemesi gerektiği belirtildi.