MEB duyurdu! Sınavlar Online Olacak!

Milli Eğitim Bakanlığı açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim liselerinde eğitim alan öğrencilerin sınavlarının online ortamda yapılacağını duyurdu.

Gündem 12.11.2021 - 14:38 12.11.2021 - 14:47 Ali Türk

Milli Eğitim Bakanlığı açık öğretim ortaokul ve liselerinde eğitim gören öğrencilerin sınavları ile ilgili olarak önemli bir açıklamada bulundu. Bakanlık bu okullarda eğitim alan öğrencilerin sınavlarının online ortamda yapılacağını duyurdu.

Açık öğretim ortaokul ve liselerinde sınavlar online yapılacak

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından gönderilen resmi yazıya göre, Bakanlık tarafından faaliyetlerini yürüten açık öğretim okullarının 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavlarının 4 Aralık saat 09.30'dan 10 Aralık saat 23.59'a kadar çevrim için ortamda yapılması kararı alındı. Bu kapsamda sınavlar, sadece bu döneme özel çevrim içi yapılacak.

Şu an ki eğitim öğretim yılının birinci dönem sınavları için daha önce ders seçimi yapmış olan öğrencilerin bu ders seçimlerine göre sınava katılabilmesi, yeniden ders seçimi yapmak isteyenlerin 17-30 Kasım arasında ders seçimlerini yapabilmelerine imkan sağlanacak.

Yorumlar