Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına destek personeli ve fizyoterapist alımı başvuruları başladı. Başvurular şartları ve detayları haberimizde..

Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere alımı yapılacak destek personeli ve fizyoterapist alımı için başvurular başladı. 

5 bin 872 destek personeli

Bakanlık kadrolarına Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre alım yapılacak ve toplamda 260 fizyoterapist ile 5 bin 872 destek personeli alınacak.

Aşağıda belirtilen genel şartları taşıyan adaylar kariyer kapısı üzerinden, e devlet şifreleriyle giriş yapıp, özel şartlara göre başvurularını yapabilirler..

Gözden kaçırmayın

Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü? Ünlü Rapçi Beta Berk Bayındır'ı Kim Öldürdü? Şüpheli Ölüm! Katili Kim? İntihar Mı Etti? Nasıl Düştü?

1.1 Genel Şartlar

- 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.
- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
- Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.
- Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.
- Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.
- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuru ve Detaylar için Tıklayın..