TRT1’in dizisi Masumlar Apartmanı yeni sezonda iki büyük tehlike ile karşı karşıya. Olaylar ve hikayesi ile heyecan fırtınası devam ediyor.

Gözden kaçırmayın

Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama! Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama!

Geçen sezon başından bu yana TRT ekranlarında izleyiciyle buluşan ve kendine has izleyici kitlesi toplamaya başaran Masumlar Apartmanı, yeni sezona da iyi  ve iddialı bir giriş yaptı. Geçen sezon salı akşamlarının vazgeçilmezi olarak reytinglerde zirveye oynayan dizi, çarpıcı hikayesi ile  dikkat çekmişti.

Romandan uyarlama olan dizi psikolojik bir hikaye anlatması ve genel olarak kadın karakterler ve bu karakterlerin sorunları ile ilerlemesi ile ilk bölümlerde merak uyandırmıştı. Dizinin her yeni bölümü ilgi ile takip edilirken, sosyal medyada da kullanıcılar tarafından zaman zaman trend sıralarına taşınıyor.

 Tekrar Etmeye Başladı

Geçen sezonu tam anlamıyla zirvede  geçirsede hem sezon finali hem de yeni sezondan sıkı takipçiler bir kaç konu üzerinde eleştirilerde bulunmaya başladı. Öncelikle romanı okuyan insanların artık hikayenin kitaptan bağımsız hale geldiğini ve bu da durumu sıkıcılaştırdığını söylerken, bazı izleyiciler ise dizinin artık kendisini tekrar etmeye başladığını savudu. Özellikle sosyal medyada yapılan eleştirilerde, dizinin yeni sezona iddialı girmek istediğini fakat bunu henüz başaramadığı belirtiliyor.

Kadın İzleyici Kitlesi

Diğer taraftan Masumlar Apartmanı’nı bekleyen tek tehlikede bu değil. Eleştiriler yeni sezonda dizinin klasikleştiği ve tahmin edilebilir olduğu yönünde artsada, diğer kanalların bazı projelerinin de bunda etkisi olduğu belirtiliyor. Dizi, yukarıda belirttiğimiz gibi kadın karakterler,n fazlalığı ve onların sorunlarının dizi de işlenmesi ile  genel izleyici profili olarakta kadınlar tarafından daha sıkı izleniyor.

Fox Rakip Oldu

Kadınlar tarafından sıkı takip edilen dizi geçen sezon pekte kadın izleyici kitlesine hitap eden projelerin başarılı olmaması nedeni ile neredeyse rakipsiz kalmıştı. Ancak bu sezon durum  pek öyle değil. Sezonun iddialı kanalı Fox’un bu sezon yeni projesi olan Evlilik Hakkında Her Şey, Masumlar Apartmanı’nın izleyici kitlesinin çoğunu  oluşturan kadın izleyicilerin ilgisini çekmeye şimdiden başlamış durumda. Bu rekabetin nasıl ilerleyecek ve kimin galip çıkacağı ise merak konusu.