5. Sezon MasterChef Türkiye 4. çeyrek finalistleri dün geceki bölümle belli oldu. TV8 ekranlarında yayınlanan ve sezonun sonuna gelen MasterChef Türkiye'de 6 Ocak akşamı son dörtlü heyecanı vardı.

MasterChef'te son 5'e kalan yarışmacılardan Dilara ve Tahsin çeyrek final mücadelesinde konuk Şef Osman Sezener’in tabağı ile mücadele verdi ve koruk suyu ile yapılan yaratıcılık oyununun ardından da toplamda 46 puana ulaşan Tahsin çeyrek finalist olarak şef önlüğünü giydi.

Danilo, Somer ve Mehmet Şefin rehberlik ve kontrolündeki Masterchef’te hafta boyunca çeyrek final mücadelesine devam edip, perşembe gecesi önlüğü kazanan son ismin de Tahsin olması ile finalist kadrosu belirlenmiş oldu. Sergen, Hasan, Eren ve Tahsin olarak belirlenen finalist kadrosunda ise heyecan aslında ikincinin kim olacağı.

masterchef-turkiye-izle118904666760f057c25ca41(10)

Bugüne kadar bir çok farklı ve magazinsel haberlerle de medyada geniş yer bulan yarışmada aslında her ne kadar önemli olan yetenekse de, aslında televizyon dünyasındaki reyting savaşları nedeni ile hangi yarışma olursa olsun yetenek kadar renkli bir kişilik sergilemek, haberlerde malzeme üreten bir isim olmak da yadsınamayacak bir gerçek.

MasterChef, özellikle televizyon dünyasında büyük bir yetenek olan Acun Ilıcalı yönetiminde olması ile de bu kuralı en iyi bilip uygulayanlardan. Dolayısı ile bu finalist kadrosuna kadar medyadaki haberlerle aklımıza kazınan 5.sezon Materchef isimleri belliydi.

Magazin dünyasındaki hamleler gereği adı Danilo şef ile dahi günlerce anılan Pelin mesela en çok haber malzemesi olan isimler arasındaydı ve son bölümlere kadar bir şekilde ezberlediğimiz isimlerden oldu. Burcu desek mesela, kendisi bir önceki sezondan da bilindiği için haberlerde de, ekranlarda da bu yüz aşinalığının faydasını gördü. Emre, Görkem, Hamza, Şükrü, Tunahan, İbrahim, Erdem, Fatma, Mert derken sona kalan yarışmacıların en renkli isimler olduğunu, yetenekleri kadar aslında sahip oldukları “sahne ışığı” potansiyeli kadar uzun soluklu olduklarını görebiliriz.

MASTERCHEF HASAN BİLTEKİN KİMDİR? Kaç yaşında? Nereli? Boyu ve kilosu kaç? - Fotomaç

Ancak son dörtlüye baktığımızda tabi ki yeteneğin, başarının da önemli olduğunu özellikle bir isimde görüyoruz. O da Hasan Biltekin. Ekranlarda efendiliği ve sessizliği ile bilinen isim, aslında sadece yaptığı tabaklarla konuşan nadir yarışmacılardan oldu. Haber malzemesi olmayan belki de olamayan isim sessizliğine rağmen finalist kadrosuna kalmayı başarınca seyirciye de “birinci belli ikinci kim?” dedirtti.

Bir önceki sezon da yarışmadan evet oyu alan isim aile sebepleri ile yarışmadan çekilmek zorunda kalmıştı. Ancak Hasan bu sezon kaldığı yerden devam etmiş görünüyor ve her tutumuyla başarısını ispatlıyor.

Finalist kadrosunda olan Sergen ve Hasan ise tabi ki çok yetenekli ve başarılı diğer iki isim ama renkli kişiliklerinin bu yolculuğun uzunluğundaki katkısı inkar edilemez zira hiç kimse daha yarışmanın başından itibaren Sergensiz bir finali düşünmüyordu zaten.

Gelelim Eren’e. Eren de aslında sahne ışığından ziyade sadece yeteneği ile anılan isimler arasında. Bu noktaya varmasında kesinlikle yemek konusundaki bilgi ve başarısının katkısı muhakkak. Ancak özellikle ilk günler oğlunun minikler yarışmasına katılmış olması ve verdikleri karelerle kendinden söz ettirmiş olması Hasan’a karşı ufak da olsa bir artı ile başlamış olduğunu düşündürüyor. İşte aslında bu detayla da bilgi ve yeteneği ile ikinci de Eren dedirtiyor.

Yani Hasan ve Eren arasında geçecek bir birincilik mücadelesi izleyeceğimiz ihtimali olsa da seyirci tahminleri Eren, Tahsin ve Sergen arasında geçecek bir ikincilik mücadelesi izleyeceğimiz yönünde. Ve bu ikincilik mücadelesinde Eren’in şansı daha çok gibi.  

Yaptığı Yemekle Şeflere Sezonun İlk Kaşığını Attıran İddialı ve Sevecen MasterChef Yarışmacısı: Eren Kaşıkçı