TV8'in sevilen fenomen yarışması Masterchef Türkiye'de yaşananlar izleyiciyi çıldırttı. Son yaşanlardan sonra Sergen fanları bir bir Sergen'den kaçarken Burcu yine herkesi delirtti.

Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun jüri olduğu Masterchef Türkiye yarışmasında Emre'den sonra yeni kurban Mert oldu. Mert'in mütevazi ve efendi tavırları her ne kadar sevilsede yaşananlara ses çıkarmayıp hala arkadaşlığını devam ettirmesi izleyenlerden tepki gördü.

Geçtiğimiz hafta Sergen'in Görkem'e söylediği laflar ve tavırları tepki görmüş Sergen'in fanları bir bir tepki göstermiş ve desteklemeyi bırakmıştı. Yeni kurban da Mert oldu.

Burcu'nun arkadaşım dediği Mert'i her defasında yazıp son potadan kurtulup Mert'in odadan içeri girmesinde yüzü düşmesi izleyenler tarafından tepki gören bir diğer konu oldu.

Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'na ise tepkiler gecikmedi. Masterchef Türkiye izleyecileri jüri üyelerinin özellikle Burcu'yu yarışmada tuttuğunu söyledi. Burcu'nun eski yarışmacı olması ve jüri üyeleriyle eşinin de sohbeti olması torpil iddialarını gündeme getirdi. 

Bir diğer torpil iddiası da Sergen için geldi. Sergen'in eski yarışmacılarla tanışıklığı olduğu biliniyor. Şeflerin Sergen'in ana yemeğinin kötü olduğunu söyleyip dokunulmazlığı vermesi büyük tepkiye neden olmuştu. Bu durum topril iddialarını gündeme getirmişti. 

Öğrenilene göre Burcu ve Dilara kavgası Sergen'in antipatik tavırlara dönüşerek etkileşim alması kurgusuyla reytingler yüksetilmeye çalışılıyor.