TV8'in fenomen yarışması Masterchef Türkiye'de final heeycanı bu sene tüm Türkiye'yi sardı. Acun Ilıcalı'nın patronluğunda TV8'de ekrana gelen Masterchef Türkiye'de Hasan ve Eren arasındaki şampiyonluk yarışında herkes ekrana kitlendi.

Masterchef Türkiye finali bu sene dizilerin yeni yıl ve reklam bütçe arasına denk gelince reytinglerde zirvede yer aldı. Bu senenin yarışmacıları da en çok izlenen yarışmacılar olarak adını yazdırdı. Masterchef Türkiye yarışması bu sene yarışmacıların dostlukları ile alkış aldı. 

Masterchef Türkiye yarışmasından final heyecanı yaşanıyor! Son 5'e kalarak önlük giyen isimler Dilara, Sergen, Hasan, Tahsin ve Eren olmuştu. İlk elenen finalist Dilara ardından da Sergen olmuştu. Daha sonra Tahsin şampiyonaya veda etmişti. Hasan ve Eren son 2'ye kalan finalistler olmuştu.

Masterchef Türkiye'de Hasan ve Eren'in finale kalacağı sosyal medyada ilk haftalardan itibaren söyleniyordu. Özellikle Eren'in her zaman ilk olarak seçilmesi jürilerden yüksek puanlar alması Eren'in kesin finalist olacağı şeklinde yorumlanıyordu. Aynı şekilde Hasan'ın da jürilerin kaşık atmasıyla finale kalacak isim olacağı düşünülüyordu.

Masterchef Türkiye'de bu sene kavga ve gürültü az olmuş finalistler arasındaki arkadaşlık takdir toplamıştı. Ancak Hasan ve Eren arasındaki son olay bu duruma gölge düşürdü. Dün akşam yayınlanan bölümde Hasan koşarken yere düştü. Bunu gören Eren dakikalarının geçmesini, ocakta yemekleri olmasına rağmen Hasan'a koştu. Ancak Hasan Eren'i iterek sinirli bir şekilde yerinme geçti. 

Sosyal medya bu anlar kullanıcılar arasında tartışma çıkardı. 2'ye bölünen izleyicilerin bir kısmı Eren için "Adam dakikaları umursamadan Hasan'a koştu ama Hasan'ın kendini beğenmiş hareketlere bak" diye yazarken bir kısmı da bu yorumlara karşı çıktı ve "Hasan gayet normal bir akrşılık veriyor o heyecanla" diye yazdı.