Fox Tv'nin ekranlara güneş gibi doğan programı Maske Kimsin Sen yarın akşam final yapıyor. Dünyada ödüllü format olan yarışmanın dedektif jüri üyelerinden oyuncu Alican Yücesoy yarışmanın neden bittiğine dair muhabirlerle sohbet etti.

Fox Tv'nin dünyada The Masked Singer olarak bilinen ödüllü formattan uyarladığı Maske Kimsin Sen yarışması ne yazıkki dram, acıtasyon, şiddet sever izleyiciler tarafından izlenmedi. Hatta yarışma yayınlandığı ilk bölümden beri Twitter'da akıl dışı yorumlara tepkilere maruz kaldı. 

Ekranlarda bir dönemki Huysuz'la Dans Eder Misin?, Can Dostum ve Benzemez Kimse Sana gibi kaliteli, eğlenceli sanat dolu iç açıcı harika emek dolu aynı zamanda zorlama olmayan samimi programları hatırlatan Maske Kimsin Sen ne yazık ki hak ettiğini alamadı. 

Maske Kimsin Sen yarışmasının 2 hafta önceki bölümünde Sezen Aksu teması yapılması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gece yarısı genelge yayınlamış genelgede Maske Kimsin Sen yarışmasını tarif ederek gerekeni yapın uyarısında bulunmuştu. 

Gözden kaçırmayın

Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama! Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama!

Maske Kimsin Sen yarışmasının sadece 13 bölüm sürecek sezonu bile tamamlamadan erken final yapmasının ardından izleyenlerden tepkiler gelirken muahibirler dedektif jüri üyelerinden oyuncu Alican Yücesoy'la sohbet etti. Yarışmanın bir başka dedektifi Eda Ece geçen hafat final bölümü çekimlerinde canlı yayın açmış ve ağlayan gözlerle tepkisi dile getirmiş "Bu program bunu hiç haketmedi" demişti. Diğer dedektif Melis Sezen'in de üzgün hali yansımıştı.

Geçtiğimiz gün muhabirler yarışmanın bir başka jürisi Alican Yücesoy'a mikrofonları uzattı ve yarışma neden final yapıyor sorusunu yöneltti. Alican Yücesoy öncve esprili bir yanıt verdi "E izlemiyorsunuz abi" dedi. Daha sonra muhabirlerin siyasi baskı mı sorusuna "Yani bu programın siyasi malzeme yapılmasına izin vermek istemiyorum. Yüzde 50 öyle bir durum varsa da yüzde 50'i de izlenmediğinden. Sonuçta kanallar reyting odaklı çalışıyor ve mağduriyet yaratmaya gerek yok izlenmiyordu." dedi. Alican Yücesoy sözlerine "Çok güzel çok orjinal bir işti. Türk televizyonlarında bir kapı açtı. Benim inanılmaz keyif aldığım sevdiğim işti." dedi. Muhabirlerin dijitalde devam eder mi sorusuna Yücesoy "Valla onu Fatih Aksoy'a sormanız gerek. Devam ederse çok isterim niye istemiyim çok güzel işti" yanıtını verdi. Yücesoy televizyonda başka bir program düşünürmüsünüz sorusuna "Yok ağzımın payını aldım birdaha girmem" yanıtını verdi.