Fox Tv'nin eğlence ve kalite dolu yarışması Maske Kimsin Sen final bu akşam 9. bölümü ile final yaparak veda etti. Ördek, Geyik, Aslan, Tavus Kuşu ve Kuzgun maskelerinin altındaki ünlü isimler belli oldu!

Dünyada The Masked Singer adıyla yayınlanan ödüllü format ülkemize Medyapım tarafından Maske Kimsin Sen adıyla uyarlanmıştı.

Ddektif jüri koltuğunda Yasak Elma'nın Yıldız'ı Eda Ece, Sadakatsiz dizisinin Derin'i Melis Sezen, oyuncu Alican Yücesoy ve komedyen Doğu Demirkol'un oturduğu sunuculuğunu Masumlar Apartmanı dizisinin Naci'si Tansel Öngel'İn yaptığı Maske Kimsin Sen 9. bölümü ile bu akşam final yapıyor.

Yayınlandığı ilk günden beri twitter'da akıl dışı eleştiri ve tepkiler alan program bugüne kadar o özlediğimiz Can Dostum, Benzemez Kimse Sana, Huysuz'la Dans Eder Misin gibi yarışmaları hatırlatan kaliteli, sanat dolu, eğlence dolu, emek dolu, zorlama olmayan samimiyetiyle adeta görsel şölen ve müzikal izlettiriyordu. Ancak acıtasyon, dram, şiddet sever izleyici programı beğenmedi.   

Maske Kimsin Sen 2 bölüm öncce Sezen Aksu teması yapmış bu program sonrası da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gece bir genelge yayınlayarak yarışmayı hedef gösterdiği düşünülen cümlelerle gereğinin yapılması ifadesini kullanmıştı. Bu genelge sonrası yarışmanın final yapacağı haberleri basına verilmişti.

Daha sorna yarışmanın yapımcısı Fatih Aksoy programın reytingler nedeniyle bitirildiğini söylemişti.

Maske Kimsin Sen yarışması bu sezon 13. bölüm olacakken acil erken final ile 9. bölümde ekranlara veda ediyor. Yarışmada bugüne kadar açılan maskelerin altındaki ünlüler şu şekildeydi;

Ağaç - Derya Baykal

Dinozor - Müge Boz   

Ejderha - Cemal Hünal

Ayna - Biran Damla Yılmaz   

Gözden kaçırmayın

Yasak Elma Ekin Öldü Mü? Ceyhun Mengiroğlu Diziden Ayrıldı Mı? Neden Ayrıldı? Yasak Elma Ekin Öldü Mü? Ceyhun Mengiroğlu Diziden Ayrıldı Mı? Neden Ayrıldı?

Şövalye - Ender Saraç

İskelet - Keremcem

Gladyatör - Hazer Amani

Gözcü - Ümit Karan 

Maske Kimsin Sen final bölümünde tüm kostümler maskelerini açtı ve altlarından çıkan ünlü isimler

Ördek - Aslı Bekiroğlu

FLa62EeXwAcupq9

Kuzgun - Kubilay Aka

FLbCurUX0AYjbeK

Geyik - Burcu Özberk

FLa4jHWXsAAX6bi-1

Unicorn - Berna Laçin

FLbFLHZXwAkaP_h

Aslan - Özge Borak

FLbM5QCWYAIY0Ux

Tavus Kuşu - Emre Altuğ

FLbLsujWYAQ4798