Fox Tv'nin özlenen kalitede işlerinden Maske Kimsin Sen erken yarışması final bölümü ile bu akşam ekranlara geldi. Final bölümünde Eda Ece gözyaşlarına boğulurken ünlü isimlerde yarışmanın final yapmasına dair tepkilerini dile getirdi. Özgürlüğümüz alındı!

Fox tv'nin tüm dünyada yayınlanan The Masked Singer programından uyarladığı ödüllü format Maske Kimsin Sen yarışması 9. bölümde erken final yaparak ekranlara veda etti.

Gözden kaçırmayın

Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama! Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama!

Dedektif jüri koltuğunda Yasak Elma'dan Eda Ece, Sadakatsiz'den Melis Sezen, oyuncu Alican Yücesoy ve komedyen Doğu Demirkol'un oturduğu sunuculuğunu Masumlar Apartmanı dizisinin Naci'si Tansel Öngel'İn yaptığı Maske Kimsin Sen final bölümüyle bu akşam ekranlara geldi. 

FLa41cTWQAcZUTn

Henüz daha ilk bölümünde twitter'da akıl dışı eleştiri ve tepkiler adlı program. Bir dönem ekranlarda gördüğümüz kaliteli yapımlar Can Dostum, Benzemez Kimse Sana, Huysuz'la Dans Eder Misin gibi yarışmaları hatırlatan Maske Kimsin Sen kaliteli, sanat dolu, eğlenceli, her şeyiyle emek dolu, zorlama olmayan samimiyetiyle görsel şölen ve müzikal izlettiren Maske Kimsin Sen acıtasyon, dram, şiddet, istismar sever izleyici kendisine çekemedi.

FLa403QXMAQJfT5

Maske Kimsin Sen programında 2 bölüm öncce Sezen Aksu şarkıları söylenmiş program sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gece genelge yayınlayarak yarışmayı hedef göstererek gereğinin yapılması ifadesini kullanmıştı. Genelge sonrası yarışmanın saati 9.45'e alınmış ve final yapacağını duyurmuştu. 

"ARABİSTAN'DA BİLE..."

Maske Kimsin yarışması final bölümünde Eda Ece gözyaşlarını tutamazken "Bu kadar özgür hissettiğimiz hiç bir iş yoktu. Özgürlüğümüz alındı gibi hissediyorum. Bu kadar güzel bir işin bitirilmesine çok üzülüyorum.

Amerika'da 7. sezon çekiliyor şu an, Sudi Arabistan'da bile 3. yılı. Bu yarışmanın bizim ülkemizde bu kadar kısa sürmesine çok üzülüyorum. Bu kötü günlerde ihtiyacımız olan içimizi açan, seyirciye görsel şölen sunduğumuz, dans ederek, şarkı söyeleyerek eğlendiğimiz bir formattı başka da hiç bir şeyde yoktu. Bu ülkede bu kadar kısa sürmesi beni çok üzdü. Çünkü dansın, eğlencenin, şarkının, mutluluğun olduğu bir yarışmaydı. İçinde başka da hiçbir şey yoktu." diye konuştu.

Metin Özülkü de "Bugüne kadar çok proje yaptım televizyona ama hiçbiri bu iş kadar kadar Türkiye standartlarının üstü bir iş değildi" dedi. 

Tansel Öngel'de "Bu yarışmada kendi kütürümüz ve başka kültürlerle eğlendik. Hiç bir kültürde 40 gün süren düğün yoktur masallarda biz bir aslında şölen toplumuyuz biz çünkü dostalarımızla eğlenmek şarkı söylemek dans etmek yaşayan kültürüz" diye konuştu.