Döviz kurunun artmasını fırsat falan zincir marketler neredeyse market raflarında bulunan tüm ürünlere beklenenin üstünde zam yapmıştı. Vatandaşları isyan ettiren fahiş fiyatlar artık değişiyor. Geçtiğimiz hafta döviz kurlarında yaşanan düşüş sonrası tüm vatandaşlar zincir marketleri fiyat indirimine davet etmişti. Geçtiğimiz günlerde Şok Market fiyatlarını geri çekeceğini duyurmuştu. Şimdi de Migros ve CarrefourSA dan benzer bir açıklama geldi. Döviz kurlarında yaşanan düşüş sonrası iki Market fiyat etiketlerinde indirim yapmaya başladı. Peki market fiyatları ne zaman düşecek?

MİGROS ÜRÜNLERİNDE İNDİRİM YAPIYOR

Vatandaşların merakla beklediği fiyat indirimi açıklaması Migros marketten geldi. Migros yaptığı açıklamada indirimlerini lafları hızlı bir şekilde yansımaya başladığını duyurdu. Üreticilerle yoğun bir görüşme yaptıklarını ve indirimli fiyatı uygulamaya başladıklarını belirten Migros Market tüketicinin rahatlaması için girdi düşüşünü beklemeden başta meyve sebze olmak üzere tüm mağazalarda yüzde on indirim uygulayacağını açıkladı.

marketlerden-beklenen-haber-geldi-fahis-fiyatlar-tek-tek-geri-cekiliyor-1

CARREFOURSA'DAN İNDİRİM MÜJDESİ GELDİ

Vatandaşların beklediği fiyat indirimi açıklamasını yapan diğer Bir markette CarrefourSA olduğu nokta marketin resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda döviz kurundaki düşüşe dikkat çekerek tedarikçilere yazı gönderildiği ve tedarik fiyatlarının 20 Kasım 2021 tarih öncesindeki kur seviyesine göre belirlenmesinin istendiği ifade edildi. Özellikle Carrefour ve belirli markalarda reyonlarda da indirim yapmaya hazırlandıklarını belirten CarrefourSA, Islak havlu, tost peyniri, Ayçiçek yağı, maden suyu, tereyağı, kaşar peyniri, domates salçası, süt, Zeytinyağı, çay, pirinç, deterjan, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, domates, karnabahar, ayva ve avokado gibi ürünlerde %30!a varan indirim yaptıklarını duyurdu.