Gündem

Mardin’de 3 İlçede Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için tehdit unsuru olan ve canlı bomba saldırılarına kadar her türlü haince saldırı girişimlerini gerçekleşen silahlı terör örgütü PKK, düzenlenen büyük çaplı operasyonlarla etkisiz hale getirilmekte. Örgütü tamamen işlevsiz bir hale getirebilmek adına büyük bir çaba sarf eden güvenlik güçlerimiz, vatandaşlarımızın ve kahraman askerlerimizin örgüt teröristlerince şehit edilebilmesini önlemeyi amaçlamak adına operasyonlarını son hızıyla sürdürmekte.

Özellikle de Doğu illerimizde hainliklerini çok daha büyük bir çabayla sürdüren ve ülkemizi ele geçirebilmek için gözlerini kanla dolduran silahlı terör örgütü PKK, her zaman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman askerlerinin dik duruşu karşısında boyun eğmekte.

Geçtiğimiz yıl milletvekillerinin de dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla birlikte saldırılarına hız kesmeden devam eden ve ülkemizde barınmakta olan ve silahlı terör örgütü adına hizmet veren çok sayıda şahıs gözaltına alınmıştı. Bu gözaltı operasyonlarının düzenlenmesinin ardından da kahraman askerlerimiz dağlarda ülkemiz için tehdit unsuru olan silahlı terör örgütü PKK’nın barındığı bütün bölgeleri insansız hava araçlarıyla tespit etmiş ve yıllardır operasyon düzenlenmeyen bölgelere operasyonlar düzenlenerek silahlı terör örgütüne dağlarda çok büyük bir darbe vurulmuştur. Bununla birlikte süreç bu şekilde ilerlemekteyken silahlı terör örgütünün vatandaşlarımızın can güveliğini tehdit ettiği Mardin ilimizdeki Ömerli, Artuklu ve Nusaybin ilçelerinin kırsal mahallelerinde vatandaşlarımızın can güveliğini sağlayabilmek adına sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bununla birlikte de bölgede silahlı terör örgütü adına hizmet veren çok sayıda şahsa gözaltı operasyonu düzenleneceği bilgisi aktarıldı.

Gözaltı Operasyonu da Düzenlendi

Silahlı terör örgütü adına hizmet veren çok sayıda şahsın gözaltına alındığı ve gözaltına alınanlar arasında çok sayıda çocuğun da olduğu belirtilmekte. Bununla birlikte aynı zamanda düzenlenen bu gözaltı operasyonları sırasında HDP Nusaybin İlçe Eş Başkanı Sidar Ayhan’ın da güvenlik güçlerimizce gözaltına alındığı bilgisi de yetkililerimizce aktarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı