Manisa Peş Peşe Üç Defa Sallandı! Sokağa Çıkma Yasağında Meydana Gelen Deprem Vatandaşları Panikletti!

Türkiye'de depremler vatandaşları endişelendirmeye devam ediyor. Yurdun dört bir tarafında son dönemlerde orta şiddete depremler gerçekleşiyor. Son olarak bugün öğle saatlerinde Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde deprem meydana geldi. Bu depremin ardından aynı yerde iki küçük sarsıntı daha gerçekleşti.

Manisa Peş Peşe Üç Defa Sallandı! Sokağa Çıkma Yasağında Meydana Gelen Deprem Vatandaşları Panikletti!
19 Nisan 2020 - 12:32

Deprem ülkesi olan Türkiye son dönemlerde bunu sık sık hatırlamak zorunda kalıyor. 2020 yılının Ocak ayında Elazığ'da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremde 41 vatandaş hayatını kaybetmişti. Bu depremin ardından yurdun dört tarafında orta ölçekli depremler gerçekleşmeye başladı.

Son olarak deprem bugün Manisa Kırkağaç'ta ortaya çıktı. Saat 11:32'de meydana gelen deprem AFAD Deprem Dairesi ve Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından 4,3 büyüklüğünde olduğu bildirildi.

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde gerçekleşen depremin ardından iki tane de artçı sarsıntı yaşandı. 11:40'da ve 11:53'te 2,5 şiddetinde iki sarsıntı meydana geldi. Gerçekleşen üç deprem de can ve mal kaybına yol açmadı.Manisa'da gerçekleşen depremlerin sıklaşması ve peş peşe üç sarsıntının meydana gelmesi bölgede yaşayan vatandaşların panik yapmasına neden oldu. Sokağa çıkma yasağının olduğu günde meydana gelen depremler sonucu Manisalı vatandaşlar evlerinden çıkmak konusunda kararsız kaldılar. Bazı vatandaşlar evlerini terkederken güvenlik kuvvetleri vatandaşların evlerinden çıkmamaları için gerekli uyarıları yapmaya başladılar.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum