Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, katıldığı 'Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nde bir konuşma yaptı ve burada enflasyon ile döviz kurlarına ilişkin bir mesaj verdi. Bakan Elvan, mesajında enflasyonda arzuladıkları seviyede olmadıklarını söyledi.

İstanbul'da düzenlenen 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'ne katılan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, burada bir konuşma gerçekleştirdi. Burada yaptığı konuşmasında enflasyonla ve döviz kurları hakkında önemli mesajlar veren Elvan, özellikle enflasyon ile mücadelede son derece dikkatli olma gayreti içinde olunması gerektiğini belirtti.

Gözden kaçırmayın

Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek Vakıfbank bankasından haber var! 7000 TL ödeme verilecek! Başvuru bayramdan sonra da devam edilecek

lütfi elvan

"ENFLASYONDA ARZULANAN SEVİYEDE DEĞİLİZ"

Her kurumun kendi görev alanında çalışmasını ve bu kapsamda herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi gerektiğinin altını çizen Bakan Lütfi Elvan, Türkiye'nin enflasyonda arzulanan seviyelerde olmadığını ve hedeflenen büyümenin ön koşulunun da fiyat istikrarından geçtiğini söyledi. Enflasyonla mücadele için değerlendirdikleri kararlılığın devam ettiğini ve iç talep gelişmelerini çok yakından takip etiklerini belirten Bakan Elvan, gerekli örüldüğü takdirde makro ihtiyati tedbirlerini de gecikmeden aldıklarını ve bu yöntemlerle süreç içerisinde döviz kurunu da  istikrara kavuşturacaklarını, ülke risk primini de bu sayede düşürmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Bakan Lütfi Elvan, konuşmasında ayrıca, Türkiye'nin son 20 yıl içerisinde göstermiş olduğu ekonomik dönüşümde, finansal piyasaların kritik bir fonksiyonu üstlendiklerini sözlerine ekledi ve konuşmasının devamında gelinen noktayı memnuniyetle karşıladıklarını fakat ülke potansiyelinin ve aynı zamanda dinamizmi dikkate alındığında sermaye piyasalarının atması gereken adımlar da olduğunu söyledi.