Malatya'da zenin kattaki işyerlerinde tadilat yaparken üstte bulunan 2 katın çökmesine neden oldukları tespit edilen 4 kişiden 3'ü hakkında tutuklama kararı verildi.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde dün öğle saatlerinde 2 katlı bir bina çökmüştü. Olayın hemen ardından bölgeye giden ekipler enkaz altından 13 kişiyi yaralı olarak çıkarmıştı. 

Gözden kaçırmayın

Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar! Watsons Arapça Kataloğuna Tepki Büyüyor! Boykot Başlayınca Geri Adım Attılar!

Malatya'da çöken bina

İnönü Caddesi'nde zemin katı işyeri üzeri 2 kat olan binanın çökmesine ilişkin Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı bir soruşturma başlatmıştı. Başlatılan soruşturma kapsamında ise zemin katta bulunan işyerinin izinsiz tadilat yaptıkları iddiası üzerine işletme sahibi Hikmet D. ile birlikte Hikmet D.'nin yanında çalışan Sebahattin C., Zeki A. ve Mehmet G. hastanedeki tedavileri tamamlandıktan sonra gözaltına alındılar. 

Malatya'da çöken bina-1

Binanın zemin katındaki iki ayrı dükkanı birleştirmek için ortadaki duvarı izinsiz olarak kırdıkları ve tadilat kapsamında taşıyıcı kolonlardan birini kestikleri öne sürülen şahısların emniyetteki işlemleri tamamlandığı ve adliyeye sevk edildikleri bildirildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden işletme sahibi Hikmet D. ve Zeki A. ile birlikte Mehmet G. hakkında tutuklama kararı veren mahkeme sıhhi tesisatçı Sebahattin C.'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.