Fox Tv'nin reyting rekortmeni yeni dizisi Mahkum Barış ve Savaş Yesari'nin babası Zahit Yesari ölecek mi? Mehmet Ulay diziden ayrıldı mı? Mehmet Ulay dizidne neden ayrıldı? Mahkum dizisi orjinalinde ne oluyor?

Fox Tv'nin Güney Kore'den uyarladığı yeni dizisi Mahkum ilk bölümünde itibaren izleyiciyi kendisine çekmeyi başardı.

Gözden kaçırmayın

İlhan Şen'in Yeni Dizisi Belli Oldu! İlhan Şen'in Yeni Dizisi Belli Oldu!

Başrollerinde Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, melike İpek Yalova ve Seray Kaya'nın yer aldığı Mahkum dizisi heyecan dolu bölümleri ile izleyenleri ekrana kitlemeyi her hafta başarıyor.

Perşembe akşamları reytinglerde zirveyu Kanal D'nin Camdaki Kız dizisinden alan Mahmum dizisinin orjinalinde neler oluyor? Mahkum dizisinin sonunda ne olacak? Hangi isim diziye veda edecek?

Güney Kore yapımı Innocent Defendant adlı diziden uyarlanan Mahkum dizisinden Zahit Yesari ölecek mi? Orjinal yapımda neler oluyor? Mahkum dizisi orjinal yapımdan sapmaya erken başlasa da izleyici hala diziye kilitli. Tabi bu ne kadar sürer merak konusu. Son yıllarda uyarlama dizilerinde uzatılmaya çalışılması reytinglerde düşüşe nedej olmuştu. Onlardan biri Sadakatsiz. Dizi 10 bölüm sonra final yapmaya hazırlanıyor.

Özellikle İsmail Hacıoğlu ve Onur Tuna'nin oyunculukları ve hayat verdikleri karakterler büyük beğeni topladı. Son bölümde Savaş yani Barış köstebeğin babası Barış olduğunu söylüyor. Ancak dizinin orjinalinde Zahit Yesari de oğlu tarafından ölüme terk ediliyor. Diziye orjinaline yer yer uygun giderse ilerleyen bölümlerde Zahit diziye veda edecek. Yani Mehmet Ulay diziden ayrılacak. Ancak dizi de ana tema orjinalden uzaklaştı. Dizinin uzaması için bu değişiklikler devam edeceğe benziyor. Orjinal yapımı izleyenler özellikle Savaş yani Barış karakterinin saf kötüyken bizde sempatik ve özünde iyi olarak uyarlannasından rahatsız olduklarını sosyal medyadan dile getirdiler.