Kanal D'nin geçtiğimiz sene reytinglerde rekor kıran dizisi Camdaki Kız bu sezon son bölümlerde aynı başarıyı göstermedi!

Gülseren Budayıcıoğlu roman uyarlaması olan başrollerinde Burcu Biricik, Enis Arıkan, Hande Ataizi, Nur Sürer, Devrim Yakut, Şerif Erol gibi oyuncuların yer aldığı Camdaki Kız dizisi Fox Tv'nin Güney Kore uyarlaması yeni dizisi Mahkum karşısında kaybetti!

Camdaki Kız dizisi geçtiğimiz sezonun en çok konuşulan ve izlenen yapımı olmuştu. Camdaki Kız 10'lu reytinglere bu sezon da ilk ulaşan dizi olmuştu. Ancak dizi senaryo tıkanıklığı yaşadı. Dizide merakla beklenen Hayri karakteri bir anda figürana dönüştürüldü. Dizinin karşısına Fox tv'nin iddialı dizisi Mahkum'da konulunda reyting savaşında büyük bir düşüş yaşadı.

Fox Tv'nin iddialı dizisi Mahkum Pazar akşamı beklenirken Perşembe akşamı Camdaki Kız karşısına konuldu. Bu savaştan da Mahkum dizisi heyecanlı bölümleri ile galip çıktı. Başrollerinde Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Seray Kaya ve Melike İpek Yalaova'nın yer aldığı Mahkum merak uyandıran bölümleri ile büyük bir galibiyet elde etti.

Tabi bu galibiyet nereye kadar sürecek merak konusu. Uyarlamaya şu an bire bir uygun giden dizi başarısını sürdürüyor ancak uyarlamadan sapması halinde bu başarı düşebilir. Mahkum dizisi orjinaline son anına kadar sadık mı gidecek yoksa uzatmalar erkenden mi başlayıp düşüş erken mi yaşanacak?

TOPLANTIDAN KARAR ÇIKTI!

Camdaki Kız dizisinin düşen reytingleri için önlem planları görüşülmeye başlandı! Camdaki Kız finale adım adım yakalaşacak mı yoksa tüm denemeleri yapacak mı?

Bu durum merak edilsede Kanal D'nin bir hamle geldi. Kanal D en güvendiği dizisi Camdaki Kız'ın düşen reytinglerini toparlamak adına yayın gününü değiştirme kararı verdi. Yapılan toplantılarda kanalın dizinin yayın gününü değiştirerek Mahkum'un karşısından çekmek istediği iddia edildi. Camdaki Kız'ın yayın gününün değişmesi durumunda bunun bir yenilgi ilanı olacağı da malum. Bakalım bu konu da ne kadar verilecek? Reytingler geçici olarak mı düştü yoksa bu durum ciddiyetini koruyacak ve yayın günü değişime gidecek mi?