Gündem

Mahkemeye başvuru yapacaklar dikkat! Kamu Başdenetçisi Malkoç uyardı!

Türkiye’de zaman zaman devlet ve vatandaş arasında sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Bu sıkıntıları çözmek için vatandaşlar ilk adım olarak mahkeme yolunu tutuyor. Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, vatandaşların sorunlarını çözmek için kendilerinin olduğunu ifade ederek,”Mahkemeye gitmeyin, bize gelin çünkü Kamu Denetçiliği Kurumu devlet millet kaynaşması için kurulmuştur. Biz başvuruları çok kolay alıyoruz.” dedi.

MAĞDURİYETİ GİDERMEYİ HEDEFLİYOR

Halkla devlet arasında kamu denetçiliğinin köprü oluşturduğunu belirten Malkoç, aradaki sıkıntıları ve zorlukları çözmek için kurulan anayasal kurum olarak vatandaşların idareyle herhangi bir problemi ve şikayeti olduğu takdirde mağduriyeti gidermeyi hedeflediklerini aktardı.

ÇÖZÜM ARIYORUZ

Ayrıca Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, “Çünkü Kamu Denetçiliği Kurumu devlet millet kaynaşması için kurulmuştur. Biz başvuruları çok kolay alıyoruz. Mahkemelerdeki gibi detaylara gömülmüyoruz çünkü yasamız öyle. Biz başvuruculardan dava dilekçesi gibi harç parası, pul parası gibi şeyler almıyoruz. Bize yapılan başvurularla ilgili hemen ilgili muhatap kurumu arayarak dostane çözümü arıyoruz. Bir diğer özelliğimiz ise başvurudan sonra en geç 6 ay içerisinde çözüm arıyoruz. Vatandaşın adaletle ilgili beklentisi ucuz, hızlı ve kolay olmasıdır. Aşağı yukarı biz de bunu temin eden bir kurumuz.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı