Türkiye istatistik kurumu tarafından 3 Ocak 2022 günü açıklanan enflasyon rakamları sonrasında emekli vatandaşlar yeni yılda alacakları zam oranlarını öğrendi. Ocak ayından itibaren emekli vatandaşların yeni maaşları hesaplarına yatmaya başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise en düşük emekli maaşının 2500 TL olduğunu açıkladı. Bildiğiniz üzere bankalar emeklilere promosyon ödemesi yaparken emekli maaşına göre ödeme yapıyordu. Artık en düşük emekli maaşı 2500 TL olduğuna göre bankalarda promosyon ödemelerini güncelleme yoluna gitti.

Emekliye promosyon desteği devam eden Şekerbank yeni maaşlara göre düzenleme yaptı. Artık Şekerbank’ın emekli promosyon ödemeleri 3000 TL’ye kadar yükseliyor. Başvuru yapan emekliler üç gün içerisinde promosyon ödemelerini hesaplarına alabiliyor. Peki Şekerbank emekli promosyon başvurusu nasıl yapılır? Şekerbank emekli promosyon şartları neler?

maas-zammina-ek-odeme-aciklandi-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-fark-etmez-tum-emeklilere-3000-tl-ek-1

Şekerbank’tan 3000 TL promosyon

Emekli maaşlarının enflasyon oranında zamlanması sonrasında bankalar harekete geçti. Özellikle en düşük emekli maaşının 2500 TL yükselmesi ile birlikte bankalar promosyon ödemelerini sil baştan güncelledi. Bu yönde adım atan ilk banka ise Şekerbank oldu. Şekerbank emekliye 3000 TL’ye varan market promosyon verileceğini açıkladı. Üstelik emeklilerin Şekerbank’tan promosyon alabilmesi için ek koşul aranmıyor. Emekli vatandaşının sadece maaşlarını şeker banka taşımaları üç yıl boyunca kalma taahhüdü vermeleri yeterli oluyor.

Başvurular şubelerden yapılıyor

Şekerbank emekli promosyon başvurusu işlemleri ise banka şubelerinden gerçekleştiriliyor. Emekli maaşını taşımak isteyenler en yakın Şekerbank şubesine giderek maaşını taşıyabilir ve taahhütname imzalayabilir. Maaşa göre değişen emekli promosyon ödemelerinde en yüksek tutar 3000 TL’yi buluyor. Halihazırda emekli olan vatandaşlar sözleşme imzaladıktan üç gün sonra promosyon ödemesini alabilirken yeni emekliler için ilk maaşlarının hesaplarına yatırması bekleniyor.

maas-zammina-ek-odeme-aciklandi-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-fark-etmez-tum-emeklilere-3000-tl-ek-3

Son başvuru tarihi 31 Ocak 2022

Ayrıca Şekerbank emekliye promosyon ödemelerinde sonra da geldi. Son başvuru tarihi 31 Ocak 2022 olarak açıklandı. Bu tarihe kadar banka şubelerine giden emekler işlem yapabilecek. Nisan ayına kadar Şekerbank’ın emekli promosyon dönemi sona erecek. Nisan ayında promosyonlar da yeni dönem başlayacak. O nedenle emekli vatandaşların promosyon başvurusu yapmak için elini çabuk tutması gerekiyor.

maas-zammina-ek-odeme-aciklandi-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-fark-etmez-tum-emeklilere-3000-tl-ek-2

Şekerbank emekli promosyon başvuru şartları

Şekerbank emekli vatandaşlardan promosyon ödemesi için ek koşul istemiyor. Sadece maaşınızı taşımanız ve üç yıl boyunca kalma taahhüdü vermeniz yetiyor. Ayrıca şeker banka maaşını taşıyan ve bankadan maaş almaya başlayan vatandaşlar avantajlı kredi ve kredi kartı koşullarından da faydalanabiliyor. Diğer yandan emekli vatandaşların 300 TL’lik alışverişlerine Şekerbank bonus kart tarafından 150 TL ek ödeme de veriliyor.