Gelen bilgilere göre artan maliyetler ve doğal gaza gelen zamlar sonucu LPG'ye bir zam daha yolda. Zammın Pazartesi günü yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Dünya üzerinde yaşanan arz talep dengesindeki bozulmalar ve sonucu enerji ve akaryakıt fiyatlarında ki artış pompada iyice kendini hissettirmeye başladı.

Özellikle ülkemizde uygulanan eşel mobil sistemi sayesinde akaryakıt fiyatlarına gelen zam tolere edilmiş ve pompaya yansıtılmamıştı. Ancak ÖTV'nin sıfırlanmasıyla birlikte, zamlar pompa fiyatlarında görünmeye başladı.

Gözden kaçırmayın

Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor? Cem Gürdeniz Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Şu An Ne İş Yapıyor?

Özellikle son günlerde yaşanan küresel kriz sebebiyle  petrol fiyatlarındaki artış pompalara yansırken, bir zam haberi daha geldi. Otogazın litre fiyatına 25 kuruş zam yapılacak. Yapılması düşünülen zammın Pazartesi günü yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Yapılan toplam zam 1.69 TL'ye ulaştı

Ekim ayında 93 kuruş zamlanan LPG’ye 2 Kasım’da 49 kuruş daha zam gelmişti. Böylece LPG’de bir buçuk aylık dönemdeki toplam zam 1,69 TL’ye ulaştı.

LPG fiyatı 7 TL'ye çıkacak

Yapılacak bu zamla birlikte İstanbul, İzmir ve Ankara'da LPG'nin litresi 7 liraya dayanacak.