Dünya

Liliane Bettencourt Paris’te Hayatını Kaybetti

Dünyanın en çok kullanılan kozmetik ürünlerinin üreticisi olan L’oreal’in büyük hissedarı ve Fransız iş kadını Liliane Bettencourt Paris’te 94 yaşında hayatını kaybetti. FORBES’in düzenlediği dünyanın en zengin kişileri listesinde yer alan ve 14. sırada bulunan Liliane Bettencourt, dünyanın en zengin kadını olarak biliniyordu. L’oreal kozmetiğin büyük hisse sahibi olan Liliane Bettencourt kozmetik dünyasının da devi olarak kabul ediliyordu. Bettencourt’un 94 yaşında hayatını kaybettiğini ise kızı Françoise Bettencourt-Meyers basın bildirisi ile duyurdu. 

Yapılan basın bildirisine göre Lilianne Bettencourt, Paris’teki evinde 94 yaşında hayatını kaybetti. 21 Ekim’de ise Bettencourt’un 95. yaşını kutlayacağı beyan edildi. 

BETTENCOURT HAKKINDA

Liliane Bettencourt, 1922 yılında Fransa’nın Paris kentinde dünyaya geldi. Çok küçük yaşlarından itibaren ailesinin şirketi ile çok yakın ilişkileri oldu ve sürekli iş dünyasında bulundu. 14 yaşında iken ailesinin şirketinde sekreterlik yapmaya başlayan Bettencourt, 1950 yılında André Bettencourt ile evlenmiştir. Eşi André Bettencourt, 19 Kasım 2007’de hayatını kaybetmiştir. Bu evliliğinden tek bir kızı bulunan Liliane Bettencourt’un, Françoise adlı kızından bir de torunu bulunmaktadır.

Fransa sosyetesinin önemli isimleri arasında yer alan Liliane Bettencourt aynı zamanda bir Fransız mirasçı ve hayırsever olarak tanınmaktadır. Kurduğu Bettencourt Schueller Foundation vakfı ile hayırseverliklere imza atmıştır ve bu konuda da adını duyurmuştur. Dünyanın en zengin kişileri arasına da adını yazdıran Bettencourt, FORBES’in dünyanın en zengin kişileri arasında 14. kişi olarak dünyanın en zengin kadını ünvanını almıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı