Magazin

LGS Ne Zaman Açıklanacak? LGS 2019 Tercih Tarihleri Ne Zaman

1 Haziran da yapılan LGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Bir çok insan LGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. LGS sonuçları MEB sitesinden açıklanacak.

MEB konuyla alakalı yaptığı açıklamada LGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını duyurdu. 24 Haziran 2019 Pazartesi günü LGS sonuçları açıklanacak. Sonuçlar sadece MEB resmi sitesi üzerinden bakılacak.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencileri daha yoğun bir tempo bekliyor.  Yaklaşık olarak 2 hafta sonra LGS sonuçları açıklanacak ancak MEB resmi duyuruyla birlikte tercihlerinde başlayacağını duyurdu.

Tercihlerin başlaması ile birlikte öğrencileri yoğun bir dönem bekliyor. 24 Haziran 2019 günü tercihler de başlıyor. Ayrıca yapılan açıklamayla 74 özel okulun LGS ile öğrenci alacağı duyuruldu.

İSTANBUL: Ahmet Şimşek, Alev, Alkev Özel Anadolu, Alkev Özel Fen, Alman, Amerikan Robert, Anakent, Arel Anadolu, Arel Fen, Atacan Anadolu, Cent, Çevre, Doğan Anadolu, Eyüboğlu, Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji, Florya Anadolu, Florya Fen, Florya Uğur Anadolu, FMV Özel Işık, FMV Özel Ayazağa Işık, FMV Özel Ayazağa Işık Fen, FMV Özel Erenköy Işık, FMV Özel Erenköy Işık Fen, FMV Özel Ispartakule Işık, FMV Özel Ispartakule Işık Fen, Galileo Galilei İtalyan, Hisar Eğitim Vakfı Özel Hisar Anadolu, İELEV Özel Anadolu, İSTEK Özel Acıbadem Anadolu, İSTEK Özel Atanur Oğuz Anadolu, İSTEK Özel Belde Anadolu, İSTEK Özel Bilge Kağan Anadolu, İSTEK Özel Kaşgarlı Mahmut Anadolu, İSTEK Özel Kemal Atatürk Anadolu, İSTEK Özel Semiha Şakir Anadolu, İSTEK Özel Uluğbey Anadolu, İtalyan, İTÜ GVO Özel Ekrem Elginkan, Küçük Prens, Kültür Koleji Anadolu, Kültür Koleji Fen, Kültür 2000 Koleji Anadolu, Kültür 2000 Koleji Fen, Marmara, Marmara Fen, MEF, Mimar Sinan Özel Fen, Notre Dame de Sion Fransız, Oğuzkaan, Okan Anadolu, Saint Benoit Fransız, Saint Joseph Fransız, Saint Michel Fransız, Sainte Pulcherie Fransız, SEV, Sezin, Tarhan, TED Atakent, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Fen, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Tepeören Anadolu, Üsküdar Amerikan, Yakacık Fen Bilimleri Anadolu, VKV Koç Özel

İZMİR: Işıkkent Anadolu, İzmir Amerikan, İzmir Özel ST. Joseph Fransız

KOCAELİ: Kocaeli Marmara

MANİSA: Akhisar Koleji Anadolu, Akhisar Koleji Fen

MUĞLA: Bodrum Marmara

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı