KYK Borçlarına Yapılandırma Geliyor! Peki KYK Borçlarında Faizler Silinecek Mi?

SGK ve Vergi borçlarının yapılandırılmasına yönelik AK Parti'nin yaptığı çalışmada sona gelinmesi ve bu durumun AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından açıklanması vatandaşlarda çok büyük bir sevince neden oldu. KYK borçlusu milyonlarca vatandaş da kendi borçlarına da bir yapılandırma imkanının getirilip getirilmeyeceğini merak etmeye başladılar. KYK borçlarına yapılandırma gelecek mi? KYK borçları hangi şartlarda yapılandırılacak? KYK borçlarında faizler silinecek mi?

KYK Borçlarına Yapılandırma Geliyor! Peki KYK Borçlarında Faizler Silinecek Mi?
18 Ekim 2020 - 13:00


AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un Vergi ve SGK borçlarına yönelik yapılandırma çalışmalarında sona gelindiğini açıklaması vatandaşlarda çok büyük bir heyecan yaşattı. Bu heyecanı yaşayan vatandaşların bir kısmı da KYK borçluları oldu. Uzun zamandır kendileri hakkında bir düzenleme bekleyen milyonlarca vatandaşın talepleri sonunda karşılık buluyor.KYK BORÇLUSU 5 MİLYON VATANDAŞA MÜJDE
KYK borçlarına getirilecek olan yapılandırma imkanının hangi şartlarda uygulanacağı ise büyük bir merak konusu oldu. Bu konuda ipucunu yine AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş oldu. Mehmet Muş yapılandırmaların geçmiş yıllarda uygulanan yapılandırmalarla aynı şartlarda olacağını söyledi. Bu açıklamaların üzerine KYK borçluları geçmiş yıllardaki KYK borç yapılandırmalarının şartlarını araştırmaya başladılar.

KYK BORÇLARI KAÇ TASKİTTE YAPILANDIRILACAK?

KYK borçlarına geçmiş yılların yapılandırma şartları uygulanırsa vatandaşlara 6 ay, 9 ay, 12 ay, 15 ay ve 18 ay taksit imkanı verilecek. Bu taksitler iki ayda bir ödenmesi gibi kolaylık da sunulacak. Yani 18 ay taksitli bir yapılandırmanın ödeme süresi 36 ay olacak. KYK borçlusu vatandaşlar uzun vadede bu borçlarını ödeme imkanına kavuşacaklar.
KYK BORÇLARINDA FAİZ SİLİNECEK Mİ?

Geçmiş yıllardai yapılandırmalarda çok önemli bir faiz ayrıntısı bulunuyor. KYK borçlarını ödemek isteyen vatandaşlar yapılandırma şartlarına göre peşin ödeme yaparlarsa geçmiş dönemlerde faizlerin tamamından kurtulabiliyorlar. Bu durumda ana parayı ödeyerek borçlarını temizleyen vatandaşlar çok ciddi bir yükten kurtulmuş oluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum