Eğitim

KYK borçları silinecek mi? Meclis'e önerge verildi! Şok karşılık geldi! 

Türkiye genelinde 342 bin 282 öğrencinin toplam 95 milyon 28 kredi borcu bulunuyor. Borcunu ödemekte zorlanan öğrenciler sosyal medya başta olmak üzere yetkilerlere seslerini duyurmaya çalışıyor. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın tarafından seslerini duyuran gençler Meclis’ten çıkan kararla yeni bir şok daha yaşadı.

CHP VE İYİ PARTİ DESTEK VERDİ! MHP VE AK PARTİ RET ETTİ!

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda öğrencilerin KYK’ya olan kredi borçlarının ödenmesinin kolaylaştırılması için araştırma önergesi verdi. CHP’li Aydın’ın önergesine İyi Parti de destek verdi ancak önerge AK Partili ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile reddedildi.

HERKESİ ŞAŞIRTTI

Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) aldık öğrenim kredilerini ödemekte zorlanan öğrenciler yetkilerden yardım beklerken Meclis’ten gelen ret cevabı herkesi üzdü. Zaman zaman büyük şirketlerin, spor kulüplerinin kredi borçlarının silinirken öğrencilerin borçlarının ödemesi silinmese de ödemelerinde kolaylık sağlanmasına ilişkin araştırma önergesinin reddedilmesi başta öğrenciler olmak üzere milletvekillerini de şaşırttı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı