Kuzey Marmara Otoyolunda zincirleme kaza! 6 araç birbirine girdi

Kuzey Marmara Otoyolu'nda seyir halindeki bir aracın arıza sebebiyle yolun kenarına park ettiğini son anda gören bir kamyon şoförü, araca çarpmamak için manevra yaparak devrilince ardından gelen 5 aracın daha karıştığı zincirleme bir kaza meydana geldi.

Gündem 02.11.2021 - 10:40 02.11.2021 - 11:00 Ali Türk

Kuzey Marmara Otoyolunda gerçekleşen zincirleme trafik kazası karayolunu kilitledi. 6 aracın karıştığı kazada bir aracın lastiğinin patlaması üzerine durması nedeniyle gerçekleşti. Yolda park halindeki araca çarpmamak için manevra yapan kamyon yola devrildi. Devrilen kamyon sebebiyle 5 araç daha art arda birbirine çarptı. Gerçekleşen kazada 3 kişi yaralandı. 

6 araç birbirine girdi
KAMYON KASASINDAKİ PLASTİK ATIKLAR YOLA SAVRULDU
Sabah saatlerinde 08.30 sıralarında Kuzey Marmara otoyolu 26. Viyadük üstü Ankara istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre  seyir halinde bulunan bir otomobil sürücüsü lastiğinin patlaması nedeniyle aracını yolun kenarına çekerek çekici çağırdı. O sırada Abdullah Ediz yönetimindeki plastik atık yüklü bir kamyon sis nedeniyle otomobili geç fark edince otomobile çarpmamak için sürücü manevra yaptı. Bir anda kontrolden çıkan kamyon yola devrildi. Kamyon kasasındaki plastik atıklar yola saçıldı. Kazanın hemen ardından arkadan gelen  1 tır, 2 kamyon 1 otomobil ve 1 çekici sürücüsü de devrilen kamyona çarpmamak için manevra yapınca birbirleri ile çarpışarak zincirleme kazaya karıştılar. Toplamda 6 aracın karıştığı zincirleme kazada Abdullah Ediz araç sürücüsü Kemal Köse, araç sürücüsü Salih Yılmaz yaralandı. Kazanın ihbar edilmesiyle olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulanslar aracılığıyla hastanelere kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken kaza nedeniyle yolda araç trafiği neredeyse durma noktasına geldi.

Kuzey Marmara Otoyolunda zincirleme kaza

Yorumlar