Kuzey Kore'nin Diktatör Lideri Kim Jong Un Öldü Mü?

Kuzey Kore'nin diktatör lideri Kim Jong Un'un öldüğü iddia edildi. Sosyal medyada gündeme getirilen konu Çin haber sitelerine dayandırıldı. Kim Jong Un'un bir süre önce kalp ameliyatı olduğu biliniyordu. Kim Jong Un öldü mü? Kim Jong Un'un sağlık durumu nasıl? Kim Jong Un koronavirüs mü oldu?

Kuzey Kore'nin Diktatör Lideri Kim Jong Un Öldü Mü?
24 Nisan 2020 - 23:53

 

Dünyanın şu anda merak ettiği en önemli konularının başında Kuzey Kore'nin diktatör lideri Kim Jong Un'un ölüp ölmediği oldu. Sosyal medyada konu hakkında milyonlarca mesaj yazıldı. Kuzey Kore'nin içine kapanık bir ülke olmasından dolayı sağlıklı bir bilgi akışı sağlanamıyor. Kuzey Kore de konu hakkında resmi açıklama yapmadı. Kim Jong Un öldü mü?

KİM JONG UN'A NE OLDU?

36 yaşındaki Kim Jong Un, geçtiğimiz günlerde kalp ameliyatı oldu. İddialara göre obezite sorunu yaşayan ve aşırı sigara kullanımı sebebiyle kalp damarlarında tıkanıklık meydana gelen Kim Jong Un'a Çinli doktoru ameliyat olması gerektiğini söyledi. Kim Jong Un ameliyat masasına yatarak operasyon geçirdi. Ancak işler beklenen gibi olmadı. Yine iddialara göre Kim Jong Un'u ameliyat eden Çinli doktorda koronavirüs çıktı ve Kim Jong Un'a da koronavirüs bulaştı. Bir yandan koronavirüs ile mücadele eden ve diğer yandan kalp ameliyatı olan Kim Jong Un için Kuzey Kore'de seferberlik ilan edildi. Çin kaynaklı haber sitelerine göre ise Kim Jong Un hayatını kaybetti. Kuzey Kore'den herhangi bir bilgilendirme yapılmadığı için konu hakkında net ifadeler kullanılamıyor.

KİM JONG UN'UN ÖLÜMÜ İDDİASI İÇİN KİM NE DEDİ?

Kim Jong Un'un öldüğü haberleri hakkında dünyaca ünlü haber ajansı Reuters abonelerine bir bildirimde bulunarak konu hakkında Kuzey Kore kaynaklarının sessizliğini devam ettiğini belirtti. ABD Başkanı Trump ise sıkça sorun yaşadığı Kim Jong Un'un sağlık durumu hakkında, “Bence Kim ölmedi, haberler doğru değil” dedi. CNN ise konuyu ABD'li istihbarat görevlilerinin yakın takip ettiğini duyurdu.

KİM JONG UN NEREDE?

Hakkında öldü haberleri çıkan Kim Jong Un'un adeta ortadan kaybolması öldü iddialarını doğrular niteliğe ulaştı. Kuzey Kore'de dahil son dönemlerde Kim Jong Un ile en küçük bir haber bile çıkmadı. Üstelik Kim Jong Un'un katılması gereken etkinlikler de o olmadan yapılıyor. Son olarak Kuzey Kore'nin kurucusu Kim II Sung'un doğum günü kutlamalarında da Kim Jong Un görülmedi. Geçtiğimiz hafta Kuzey Kore'de füze denemeleri yapıldı. Bu törenlerde de Kim Jong Un görülmedi. Kim Jong Un'dan en son 11 Nisan'da haber alındı. O tarihten itibaren Kim Jong Un ile alakalı en küçük bir bilgi bulunmuyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum