Son zamanlarda güne Doğu Karadeniz bölgesinde meydana gelen üst üste yaşanan sel felaketleri ile başladık. Yaşanan korkunç sel felaketlerinin ardından pek çok vatandaş hayatını kaybederken aynı zamanda maddi olarak zarar gören, evlerini kaybeden, tüm iş olanaklarını kaybeden yüzlerce vatandaş bulunuyor. 

Devlet sel felaketinin yaşanmasının hemen ardından harekete geçmiş ve bölgede mağdur olan vatandaşların belirlenerek hem maddi hem de manevi açıdan desteklenmesi için ön ayak olduğunu duyurmuştu. Ancak bir yardım eli de bu süreç içerisinde Kuveyt Türk'ten geldi. 

AFAD tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından Artvin, Rize ve Düzce'de bulunan bazı bölgeler yaşanan mağduriyet sonrasında sel bölgesi olarak ilan edildi. Afet bölgesi olması nedeniyle çeşitli yardımlar yapılmaya devam ediyor. 

KUVEYT TÜRK AFETZEDELERİN BORÇLARINI ERTELEME SÖZÜ VERDİ

5-18

Kuveyt Türk tarafından yapılan açıklama ile afet bölgesinde olan ve selden etkilenen vatandaşların bankaya olan kredi ve kredi kartı borçlarının ertelenmesi ve bir nebze olsun yardımcı olabilmek için bir destek paketi hazırlandığı belirlendi. Bununla birlikte müşyetilerin talep etmesi halinde bireysel olarak bulunan tüm borçların yeniden düşük faiz oranları ile yapılanması ya da herhangi bir faiz ya da katkı payı almadan 3 ay süreyle ertelenmesine karar verildi. 

Selden etkilenen ve büyük kayıplar veren vatandaşların yaralarını bir nebze olsun sarmaya katkı sağlamak için böyle bir karar alındığı ve herhangi bir ek ödeme ya da masraf alınmayacağının da altının çizildiği belirlendi. Ancak bunun için Kuveyt Türk müşterilerinin bireysel olarak başvuruda bulunmaları ve erteleme talebinde bulunmaları gerekiyor.