Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte vatandaş banka kredi süreçlerini detaylı olarak araştırmaya başladı. Pek çok banka daha çok vatandaşa ulaşabilmek için harekete geçti. Bankaların kredi kampanyaları arasında vatandaş en düşük kredi oranını bulabilmek ve kolay ödeme şartlarına ulaşabilmek için destek beklediğini ifade etmişti. Vatandaş düşük faizli kredi kovalamaya devam ederken, faiz oranları ile birlikte bazı bankalar ön plana çıkmaya devam ediyor. 

FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR VAR MI?

Özellikle kredi çekmek isteyen emeklilerin en çok internet üzerinden faizsiz kredi araştırması ve sorgulaması yaptıkları biliniyor. Hem daha kolay ödeme yapmak hem de faiz sorunu ile uğraşmak istemeyen emekliler için zaman zaman bankaların faizsiz destekleri bulunuyor. Ancak bankaların düşük faizli kredi seçenekleri bulunmasına rağmen genellikle faizsiz kredi seçeneklerinin bulunmadığı belirlendi. 

Faizsiz kredi seçeneğini araştıran müşterileri karşısına son zamanlarda gittikçe popüler hale gelmeye başlayan katılım bankaları çıkmaya başladı. Katılım bankaları faizsiz sistemi savundukları gibi müşterilerden masraflar karşılığında sadece belirli oranlarda katılım bedelleri alıyorlar. Bu katılım bedelleri genellikle faiz oranlarından daha düşük olmaktadır. 

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI BAYRAM KREDİSİ KAMPANYASINI AÇIKLADI

10-3

Faizsiz kredi araştırması yapılırken müşteriler için en uygun ödeme koşullarını sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası ön plana çıkmaya devam ediyor. Vatandaşa 35 bin liraya kadar düşük faizli ve kolay ödeme seçeneklerinin sunulduğu ihtiyaç kredisi verileceği belirlendi. 

Bankaya yapılacak başvurunun hemen ardından aynı gün içerisinde sonuçlar açıklanabilecek. Kredi onayının yapılan değerlendirme sonrasında onaylanmasının ardından yine aynı gün içerisinde kredi ödemesi yapılabilecek. İhtiyaç kredisi kampanyasında en fazla vade seçeneği ise 36 ay olarak belirlendi. Faiz yerine kar payı ile işlem yapan bankanın 3 ay erteleme seçeneği de bulunuyor. Yüzde 1.20 oranında kar payı ile banka 35 bin liraya varan bayram kredisi kullandırmaktadır.