Magazin

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Çekim yeri seti nerede

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Çekim yeri nerede? Dizi seti Türkiye’nin hangi ilinde her yerde aranıyor. Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği Kuruluş Osman, beş sezon boyunca yayınlanan Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde. Ancak bu kez Osman Bey’in hayatı ve tarihteki yeri anlatılıyor. Başrollerini Burak Özçivit ve Aslıhan Karalar’ın paylaştığı dizinin kadrosunda agıp Savaş, Cengiz Coşkun, Eren Vurdem gibi isimler de bulunuyor. Peki gelelim Kuruluş Osman’ın setinin nerede olduğuna…

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kuruluş Osman dizisi İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Riva’da bulunan platoda çekiliyor. Platoda devasa kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler büyük bir titizlikle inşa edildi. Dizinin setinde ise 1500 kişi çalışıyor. Dizide kullanılan atlar için de arazinin bir bölümü ayrılmış. Burada eğitmenler eşliğinde atlar doğal ortamlarına uygun olarak yetiştiriliyor.

KURULUŞ OSMAN KONUSU NE?

Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası’nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos’u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey’in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos’un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey’in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı’nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı