Kurtalan Ekspres'in Efsane Davulcusu Sefa Ulaştır'ın Ölüm Haberi Sanat Dünyasını Yasa Boğdu!

Türk müzik dünyası bugün gelen bir ölüm haberi ile şok oldu. Kurtalan Ekspres ile Türk müziğine damga vuran Sefa Ulaştır'dan acı haber geldi. Kurtalan Ekspres tarafından yapılan duyuruya göre Sefa Ulaştır bugün hayatını kaybetti. 

Kurtalan Ekspres'in Efsane Davulcusu Sefa Ulaştır'ın Ölüm Haberi Sanat Dünyasını Yasa Boğdu!
18 Ekim 2020 - 18:57

Bugün sanat dünyasını yasa boğan bir ölüm haberi gündeme bomba gibi düştü. Türk müzik dünyasının oldukça yakından tanıdığı isim olan Sefa Ulaştır'ın hayatını kaybettiği bildirildi. Ünlü müzisyen Sefa Ulaştır müzik dünyasında “Bagetlerin Efendisi” ve “Ağlayan Surat” lakaplarıyla tanınıyordu. ACI HABERİ KURTALAN EKSPRES DUYURDUSefa Ulaştır'ın ölüm haberi kendisinin de üyesi olduğu Kurtalan Ekspres tarafından duyuruldu. Kurtalan Ekspres'in sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Bagetlerin Efendisi hayat denilen uykudan uyandı. Mekanın cennet olsun büyük yürekli yol arkadaşımız. Can dostumuz seni özleyeceğiz ve seni anmadığımız tek gün olmayacak.” denildi.

EFSANE İSİMLERLE BERABER ÇALIŞTI

Müzisyen Sefa Ulaştır'ın ölüm haberi sanat dünyasında şok etkisi yarattı. Türk müzik dünyasının efsane isimleri olan Barış Manço, Erkin Koray, Cem Karaca ve Atilla Atasoy gibi sanatçılarla birlikte de çalışma imkanı bulmuş olan Sefa Ulaştır kendi alanında Türkiye'nin ekol isimlerinden birisi olarak gösteriliyordu.
SEFA ULAŞTIR KİMDİR?

İlk olarak müzik hayatına 12 yaşındayken Beyblonlar grubu ile başlamıştır. Uzun yıllar boyunca Cem Karaca ve Erkin Koray ile ekip arkadaşı olmuştur. Tamirci Çırağı şarkısı ile efsana olan Cem Karaca'nın bu parçasında müziklerde imzası vardır. Erkin Koray ve Barış Mança ile de uzun yıllar çalışmış ve aynı sahneleri paylaşmıştır. 2021 yılından itibaren Kurtalan Ekspres'te yer almıştır. 2018 yılında düzenlenen görkemli törenle 50. sanat yılını kutlanmıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum