Magazin

Kültür ve Turizm Bakanlığın'dan Sıla hakkında şok karar! Tepkilere kulak tıkamayacağız!

Ahmet Kural ile yaşadığı ilişkide olaylı bir şekilde ayrılan şarkıcı Sıla, alçak terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında 7 Ağustos’ta düzenlenen Yenikapı mitingi için katılıp katılmayacağını soran gazetecilere, “Hayır katılmayacağım. Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum.” dediği iddia edilmiş ve ‘şov’ lafı ile büyük tepki çekmişti.

16 TEMMUZ’DA SAHNE ALACAKTI

Şarkıcı Sıla, 15 Temmuz işgal ve darbe girişimi 3’üncü yıl dönümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaz Konserleri kapsamında İstanbul Modern Devlet Folk Müziği Topluluğu ile birlikte 16 Temmuz Salı akşamı Çeşme Antik Tiyatro’da sahne alacaktı.

ELEŞTİRİLERE KULAK TIKAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL

Sıla’nın  söylemlerinden dolayı gelen tepkiler üzerine Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy konser listesinin revize edileceğini ifade ederek, “Devletimiz, milletimizin sesini duyar, dinler ve gereğini yapar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir. Eleştirilere kulak tıkamamız düşünülemez. Bu çerçevede Temmuz konser programımızı revize edeceğimizi kamuoyumuzun bilgisine sunarız.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı