Kamu Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı (KPSS En Az 70)

Resmi Gazete’nin 20 Eylül 2019 tarihli sayısında yayınlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 sözleşmeli personel alacak.

Kaç Kişi Alınacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 500 kütüphaneci, 65 mimar, 50 mühendis, 50 şehir plancısı, 50 tekniker, 25 arkeolog, 25 müze araştırmacısı ve 20 tercüman olmak üzere toplamda 785 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Kimler Başvurabilecek?

Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu; Kütüphaneci, Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı için KPSSP3, Tekniker için KPSSP93, puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak, Mütercim-Tercüman pozisyon unvanı için 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden, en yüksek puandan başlanarak, yabancı diller itibariyle sıralanması neticesinde, alınacak sözleşmeli personel sayısının beş katı aday arasına girmek.

Başvuru Tarihleri

Personel alım ilanına başvurular 25 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında “www.kulturturizm.gov.tr” adresinden alınacak. Elektronik başvuruda KPSS puan üstünlüğüne göre sıralamaya giren adaylar, sözlü sınava davet edilecek.

İlanın tam metni için TIKLAYINIZ

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı