Habertürk yazarı Kübra Par, Mehmet Ali Erbil'in daha önce tartıştığı Seda Sayan'ın konserine gitmesini ve ikilinin konserdeki samimi hallerini eleştiren bir yazı kaleme aldı.

Mehmet Ali Erbil'in Seda Sayan için kullandığı, “Geçmişi biraz daha temiz olsaydı iftar programı da sunardı” şeklindeki ifadeyi ve Sayan'ın, 'ünlü şovmenin evindeki yardımcı kadına tecavüz ettiği' iddiasını hatırlatan Par, ardından şu ifadeleri kullandı; 

"Yenilir yutulur olmayan bu karşılıklı ithamların üstüne soluğu mahkemede almak yerine konserde almışlar. Kavganın üzerinden sanki 3 ay değil de 30 yıl geçmiş gibi kol kola girip şarkı söyleyerek birbirlerine iltifatlar yağdırmışlar. Bu kadar şov da fazla be kardeşim! Nereden baksanız sahtelik, nereden baksanız tutarsızlık akıyor..."

Mehmet Ali Erbil ile Seda Sayan neden kavga etmişti?

Tartışma, Mehmet Ali Erbil'in Tolga Yüce'nin "Geçmişi biraz daha temiz olsaydı iftar programı da sunardı. Helal olsun televizyonlar reyting alamayan bu kadını hâlâ çalıştırıyorlar" sözünü Instagram'da paylaşmasıyla başlamıştı.

Instagram hesabından yanıt veren Seda Sayan, sunucu ve oyuncu Erbil'in yıllar önce bir kadına 'tecavüz' ettiğini iddia etmişti.

Sayan cinsel saldırı suçlamasında bulunduğu paylaşımında, "Allah ıslah etsin. Allah müstahakını versin. Keşke başına gelenlerden ders çıkarıp kirli ruhunun temizlenmesi için çaba sarf etseydin. Ama maalesef huylu huyundan vazgeçmiyor. Tuğba ile evliyken evdeki hizmetli kıza tecavüz ettiğinde sessiz kaldığım için geçmişimin kirli olduğu doğrudur. Dahası var bence işine bak ruhunu arındır"  demişti.

Erbil ise Sayan'ın bu sözlerinin ardından bir açıklama paylaşarak, "Ben 2 yıldır ölümün kıyısında yaşıyorum; doktorlarım zaten tüm çevremi istemsiz hezeyanlarım olabileceği konusunda uyardılar. Şimdi soruyorum; ben bir hata yaptıysam bunun karşılığı iftira mı olmalıydı? Yakışmadı. Siz de sormadınız mı, madem böyle birşey vardı, niye sustun diye? Her neyse benim alnım ak ve kendi payıma düşeni yaptım. Herkes de kendine yakışanı yapsın..." ifadeleri kullanmıştı.

Konserde samimi hareketler

Daha sonra Mehmet Ali Erbil, hakkında cinsel saldırı iddiasında bulunan Seda Sayan'dan özür dilemiş, Sayan da Erbil'in özürü sonrası "Tecavüz değil, aldatma" demişti.

Geçtiğimiz günlerde ise Mehmet Ali Erbil, Seda Sayan'ın konserine gitmiş, konser sırasında Sayan da kendisini izlemeye gelen ünlü şovmen sahneye davet etmişti.

Konserde Seda Sayan,  Mehmet Ali Erbil'e "Seni seviyorum" derken, Erbil ise "Her yeri pespembedir. Pembe mutlum benim" ifadelerini kullanmıştı.