Kredi ve kredi kartı ödemeleri için vatandaşlara destek olmak amaçlı bankaların yeni borç kapatma fırsatları sunduğu açıklandı. Bu süreçte farklı kanallara borcu olan vatandaşların bu borçları düzenli bir şekilde ödemeleri her zaman mümkün olmamakla birlikte biriken borçlar yeni sorunları beraberinde getirmeye devam ediyor.

Bankalar tek seferde borçların kapatılması ve tüm borçların tek bir çatı altında toplanması için harekete geçti. Borç kapatma kredisinin yanı sıra transfer kredisi olarak da adlandırılıyor. Tüm borçların başka bir bankaya transfer edilmesini içeriyor. Bu durumda yaşanabilecek ödeme sorunları da ortadan kaldırılıyor. Sistemin detayları düşünüldüğü zaman kredi yapılandırma sistemi olduğu da söylenebilir.  

TEB BORÇ TRANFSFER KREDİSİ İLE TÜM BORÇLARINIZI KAPATIN

9-11

TEB hazırlamış olduğu yeni kredi kampanyası ile birlikte borçlu olanları rahatlatacak yeni çalışmalara imza attı. Borç kapatma kredisi ile birlikte farklı kanallara olan borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Banka düşük faizli ve uzun vadeli ödeme seçenekleri ile birlikte uzun zamandır kapanmayan tüm borçlara anında müdahale ediyor.

TEB müşteri hizmetleri ile birlikte kredi ihtiyaçlarına yapılan hızlı değerlendirme sonrasında neredeyse anında yanıt vermektedir. Borç transfer kredisi 100 bin liraya kadar verilmektedir. Borç tutarının hesaplanmasının ardından tüm tutarın TEB tarafından verilmesi ve ideal ödeme sisteminin oluşturulması bekleniyor.

Borç kapatma kredisi başvurusu için banka şubeleri aracılığıyla yapılabilir. Henüz borçları icrai işleme girmemiş ve avukatlık olmamış kişiler kredi imkanlarından yararlanabilecekler.

TEB BORÇ KAPATMA KREDİSİ NASIL ALINIR?

TEB tarafından açıklanan borç kapatma kredisi sadece banka şubeleri aracılığı ile onaylanmaktadır. Bu yüzden internet bankacılığı ve mobil bankacılık işlemleri yapmak mümkün olmayacaktır. Bankanın vatandaşın borçlarını saptayarak detaylı bir değerlendirmede bulunması gerekmektedir.

Kredi doğrudan vatandaşa nakit olarak aktarılmaz. Diğer bankalara borçlar karşılığında transfer edilir ve böylece farklı kaynaklara ödeme yapma işlemi de son bulur.