Günümüzde pek çok vatandaşın kredi ihtiyacı bulunuyor. Bu süreçtenakit ihtiyaçlarını karşılamak, borçlarını kapatabilmek için birtakım çözümler sunuluyor. Vatandaş bankaların kapısını aşındırırken bu noktada bankalar da müşteri portföylerini geliştirebilmek için harekete geçtiler. Bankaların sunmuş oldukları çeşitli kredi kampanyaları ile birlikte nakit ihtiyaçlarına çözüm bulan vatandaş için doğru araştırmayı yapabilmek çok önemli. 

İhtiyaç kredisi veren bankalar bu süreç içerisinde kendi ödemelerini de garanti altına alabilmek için genellikle işi olan, kredi puanı yüksek, en az 3 aylık sigorta geçmişi bulunan ve geliri yüksek olan vatandaşları tercih ediyorlar. Bankalardan alacağını tüm kredilerin doğru ve hızlı bir şekilde ödenmesi için genellikle kendi müşteri portföylerine uygun olan vatandaşları tercih ediyorlar. 

AKTİFBANK KREDİ NOTU DÜŞÜK OLAN VATANDAŞA KREDİ VERİYOR

2-5

Kredi notu düşük olan vatandaşın yaşadığı en büyük sorunlardan birisi bankalarla çalışamaması ve acil akit ihtiyaçlar doğrultusunda kredi alamamaları olarak biliniyor. Bu durumda daha önce ödemelerinde sorun yaşamış olan vatandaşlar için bankalar harekete geçmeyi tercih etmiyorlar. 

Aktifbank hazırladığı yeni kreid kampanyası ile birlikte kredi notu düşük olan vatandaşları a unutmadı. Bu süreçte ihtiyaç kredisi kampanyası ile birlikte 40 bin liraya varan bir kredi sürecini başlattı. Düşük faiz oranları ile acil ihtiyaçlarına çözüm bulmak isteyen vatandaşa 36 ay vadeye kadar ödeme yapabilir ve kredi kullanabilirsiniz. Mesaj ile kredi başvurusu yapmak isteyenler için kimlik numarası ve kredi yazarak 3050'ye mesaj gönderebilirsiniz. Başvuru sonucunun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı mesaj ile taraflara bildirilmektedir. 

SİGORTASI YENİ OLANLARA KREDİ MÜJDESİ!

Bankalar kredi verirken genellikle vatandaşın sigortalı bir işi olup olmadığuna bakıyorlar. Bu durumda en az 3 aylık sigorta girişinin bulunması gerekiyor. Yeni sigorta girişi bulunanlara kredi başvurusunda olumsuz yanıt veriliyor. 

Bankaların hazırladıkları yeni kredi kampanyaları ile birlikte artık sigorta girişi yeni olanlara müjdeli haber verildi. Bankalar bu kişilere hızlı kredi verebileceklerini açıkladılar.