Akbank geçtiğimiz günlerde müşterilerin iki gün boyunca mağduriyet yaşadığı bir teknik sorun yaşamıştı. Bu teknik sorun karşısında pek çok vatandaş Akbank ile çalışmayı bırakmak istemiş ve mağduriyetlerinin giderilmesini istemişlerdi. Bu süreçte içerisinde para çekme, para gönderme ve kredi kartı kullanma gibi pek çok işlem yapılamamıştı. Kredi kartı borcu olanlar için Akbank yeni bir kampanya hazırladı. Bankaya yüklü miktarda kredi kartı borcu olanları yakından ilgilendirecek bir açıklama olduğu belirlendi. 

Akbank tarafından şimdiye kadar görülmemiş bir fırsat sunuluyor. Bankaya kredi kartı borcu olan ve borç yükü altında ezilen vatandaş için Akbank borç erteleme imkanı sunacak. Tüm borçlar yapılan başvuru neticesinde ertelenebilecek. 

AKBANK EYLÜL AYINA KADAR KREDİ KARTI BORÇLARINI ERTELİYOR!

Akbank üzerinden yapılan yeni açıklama sonrasında kredi kartı borcu olanlar için uzun zamandır beklenen haber sonunda geldi. Hem Kurban Bayramı sonrası nakit ihtiyacı bulunan hem de pandemi nedeniyle ekonomik sorunlar yaşamış ve bu süreçte kredi kartlarına yüklenmiş olan vatandaşın ihtiyacına çözüm bulunabilecek. Kredi kartı borcuna ilişkin otomatik ödeme talimatı bulunanlar için üzücü haber geldi. Bu süreç içerisinde kart borçları ödemeleri erteleneceği için otomatik ödemeler de yapılamayacak. Erteleme ile birlikte yeniden ekstre borcunun kaldığı yerden aynı şartlar altında devam etmesi bekleniyor. Borçların Eylül 2021 yılına kadar erteleneceği belirlendi. 

AKBANK BORÇ ERTELEME İLE FAİZ ALINACAK MI?

2-22

Akbank tarafından borcu yapılandırılmış olan kartlara ertelemeden faydalanarak ödeme yapmamanız halinde erteleme zamanı dolduktan sonra taksitler ve birikmiş olan alışveriş faizi toplu olarak alınacak. Ancak herhangi bir yapılandırması bulunmayan, sadece kredi kartı borcunu ertelemek isteyen vatandaş Akbank üzerinden yapacağı erteleme talebinin onaylanması durumunda herhangi bir faiz alınmadan borçlarını Eylül ayına kadar sorunsuz bir şekilde erteleyebilecek.