Thames Valley polisi tarafından yapılan açıklamada, 19 yaşındaki zanlının Southamptonlı olduğu ve yerel saatle 08.30'da kaleye ait araziye izinsiz şekilde girdiği aktarılan şahıs İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in bu yıl Noel'i geçirmek için geldiği Windsor Kalesi'ne ait arazide yakalandı. İzinsiz şekilde giren şahsın üzerindeki saldırı silahı dikkat çekti.

Kraliçe, bu yıl Noel'i her zamanki gibi Sandringham Malikanesi'nde geçirmek yerine Windsor Kalesi'ni tercih etmişti ancak kalenin bulunduğu araziye izinsiz ve saldırı silahı ile giren şahıs kraliçenin keyfini kaçırdı.

kralice-elizabeth-in-bulundugu-kaleye-giren-14624428_7885_amp

Thames Valley emniyetinden Rebecca Mears, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıklayarak, "Metropolitan polisinden meslektaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Güvenlik sistemlerinin adamın araziye girmesi ile tetiklendiğini ve herhangi bir binaya girmediğini doğrulayabiliriz. Halk için herhangi bir tehlike yok" dedi.

Polis birimi, şahsın yasak bölgeye izinsiz girmek ve üzerinde "saldırı silahı" bulundurmaktan tutuklandığını ifade edip, şahsın herhangi bir binaya girmediğini ve kraliyet ailesi üyelerinin olay hakkında bilgilendirildiğini açıkladı.