Kamu Haberleri

KPSS sınav birincisine şok! 3 kurum da kabul etmedi!

Türkiye’de son zamanlarda insanlar sınavlar yerine akrabaları ve eş, dost, tanıdıkları sayesinde bir kurumda iş sahibi olmaya başladı. Yetkililer kabul etmese de kurumlara sözü geçen yetkililerin tanıdıkları birinci sıradan yerleştirilirken sınavla kurumlara yerleşmeye çalışanlar bir türlü yerleşemediği ortaya çıktı.

Memurlar.net’in haberine göre KPSS sınavında başarılı olan P.Ö., 3 kurumun yaptığı toplam 4 sınavda mülakatta verilen puanlarla elendi. 3 kurumda da aynı şekilde yerleşemeyen P.Ö. neye uğradığını şaşırdı.

Botaş, Bilim ve Sanayi Bakanlığı ile Jandarma astsubaylık sınavına giren P.Ö., 3 kurumun yaptığı toplam 4 sınavda mülakatta verilen puanlarla elenmesi herkesin dikkatini çekti.

HEP YEDEKLERDE KALDI!

Gazi Üniversitesi 2015 yılı Ekonometri bölümü mezunu olan P.Ö., KPSS puanıyla birinci olmasına rağmen, mülakatlarda verilen düşük puanlardan dolayı sonuç listesinde hep yedeklerde kaldı.

2017 yılında ilk olarak Bilim ve sanayi Bakanlığı sınavına giren P.Ö., mülakatta verilen puanla elenmesinin ardından yılmadı ve yeniden daha sonra, 2018 yılında BOTAŞ’ın uzman yardımcılığı sınavına girdi. KPSS puan sıralamasına göre birinci olmasına rağmen, mülakatta verilen puanla yine açıklanan sonuç listesinde adını göremeyen P.Ö, 2019 yılında BOTAŞ’ın uzman yardımcılığı sınavına bir kez daha girdi. Yine KPSS sınav puanına göre birinci olan aday, mülakatta verilen puanla yine yedek listede kaldı.

KPSS’DE BİRİNCİ MÜLAKATTA SONUNCU!

Yılmadan çalışan ve bir kuruma yerleşmek için uğraşan P.Ö. 2018 yılında Jandarma Astsubaylık sınavında da, mülakatta verilen puanla elenmesinin ardından pes etti.

Yetkililer tarafından gerçekleştirilen mülakat sınavlarını bir türlü geçemeyen P.Ö. güvenlik soruşturmasında bir sıkıntı olmamasına rağmen bir türlü yerleşememesi her şeyi gözler önüne serilmesine neden oldu.

KPSS birincisi olmasına rağmen sadece daha güçlü bir referansı olmadığı için asıl listeye alınmayıp yedek listelerde kalan P.Ö.’nün mücadelesi herkesin dikkatini çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı