Koronavirüs Tedavisi İçin Yeni Düzenleme! Artık Ücret Alınmayacak!

Türkiye'de koronavirüse yakalanan bütün vatandaşların tedavilerinin ücretsiz yapılma yolundaki kanuni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre artık vatandaşların koronavirüs tedavilerinde sosyal güvencelerine bakılıp faturalandırma yapılmayacak.

Koronavirüs Tedavisi İçin Yeni Düzenleme! Artık Ücret Alınmayacak!
14 Nisan 2020 - 09:21

 

Türkiye'de koronavirüse yakalanan vatandaşlara verilen sağlık hizmetleri hakkında çok önemli bir düzenleme yapıldı. Buna göre, vatandaşlar koronavirüs tedavisi görürken bir de maddi sıkıntılarını düşünmek zorunda kalmayacaklar. Sosyal güvenceleri dikkate alınmaksızın vatandaşların koronavirüs tedavileri ücretsiz yapılacak.

Vatandaşlara ücretsiz koronavirüs tedavisi imkanı tanıyan değişiklik bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında koronavirüs testleri, korunma ekipmanları ve koronavirüs tedavisinde kullanılan tüm ilaçlar Bakanlar Kurulu kararıyla muaf tutuldu. Muafiyet kapsamına koronavirüs tedavisinde kullanılan ve merkezi olarak temin edilen ilaçlar da eklendi.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile koronavirüs kapsamında herhangi bir sosyal güvencesi olmasa dahi vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı tarafından temin edilerek dağıtılan koronavirüs testleri, kişisel koruyucu ekipmanları ve koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaçlar ücretsiz olacak.

Son dönemlerde koronavirüs nedeniyle özel hastanelere giden vatandaşlara çok kabarık faturalar çıkartılıyordu. Yapılan bu değişiklik ile şikayet konusu olan faturaların da önüne geçilmiş oldu.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum