Koronavirüs Ölüm Sayıları Hakkında Şok İddia! CHP 11 Büyükşehirde Eylül Ayında Vefat Edenlerin Toplam Rakamını Açıkladı!

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun koronavirüs sürecinde CHP'li 11 büyükşehir belediyesine bildirilen vefat sayılarını ilan etti. Seyit torun bu rakamı açıklarken devletin vatandaşa yalan söylememesi gerektiğini belirtti.

Koronavirüs Ölüm Sayıları Hakkında Şok İddia! CHP 11 Büyükşehirde Eylül Ayında Vefat Edenlerin Toplam Rakamını Açıkladı!
26 Eylül 2020 - 13:06

Türkiye'de koronavirüs ölümlerine dair açıklanan rakamlar üzerinden tartışmalar devam ediyor. Bu konuda CHP'de çok çarpıcı bir hamle geldi. CHP yönetiminde olan 11 büyükşehir belediyesine koronavirüs sürecinde yapılan vefat bildirimlerinin sayısı açıklandı.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs verilerini eleştiren bir açıklama yaparken 11 büyükşehir belediyesindeki vefat sayılarını ilan etti.

ŞEFFAFLIK İLKESİNİ YOK SAYIYORLARSağlık Bakanlığı'nın yanlış bir politika yürüttüğünü söyleyen Seyit Torun, "İktidar tarafından Türkiye geri dönülemez bir yola itiliyor. Vatandaşa doğru bilgi vermekle mükellef olan iktidar şeffaflık ilkesini tamamen yok saymıştır. Koronavirüs sürecinde Sağlık Bakanlığı'nın verileri sürekli tartışma konusu oldu. Vatandaş bu verilerin doğruluğuna inanmıyor." ifadelerini kullandı.

KORONAVİRÜS ÖLÜM SAYILARI DOĞRU AÇIKLANMIYOR

CHP olarak iktidarı sürekli uyardıklarını söyleyen Seyit Torun, "Doğruları söylediği için Türk Tabipler Birliği kapatılmak isteniyor. Uzmanlar, akademisyenler koronavirüs rakamlarının doğru olmadığını belirten analizler yapıyorlar. İktidar ise bu konuda doğru olmayan bilgileri açıklamaya devam ediyor. İktidarı denetleme sorumluluğu bulunan muhalefet olarak biz de bir çalışma yaptık. CHP'ye ait olan 11 büyükşehir belediyesinden bulaşıcı hastalık nedeniyle vefat eden vatandaşların sayısı ile alakalı bilgi aldık. Ankara, İzmir, İstanbul, Muğla, Eskişehir, Hatay, Tekirdağ, AYdın, Adana, Antalya ve Mersin'de elde ettiğimiz vefat sayılarının toplamı Sağlık Bakanlığı'nın tüm ülkeyi kapsayan vefat sayısı toplamından fazla çıktı." şeklinde konuştu.

11 BÜYÜKŞEHİRDE EYLÜL AYINDA 1.604 KİŞİ BULAŞICI HASTALIKTAN VEFAT ETTİ!Ulaşabildikleri vefat sayılarını da açıklayan Seyit Torun, "1 Eylül ile 25 Eylül tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Türkiye'de 1.488 koronavirüs hastasının vefat ettiğini açıkladı. Bizim 11 büyükşehirden aynı tarihlerde bulaşıcı hastalık kaynaklı hayatını kaybedenlerle alakalı aldığımız rakam ise 1.604 oldu. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca'ya sormak istiyorum. Vatandaşlar dediğiniz gibi müsterih olsunlar mı?" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum