Koronavirüs Buca Kapalı Cezaevi'ne Sıçradı! İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Açıklama Yaptı

Buca Kapalı Cezaevi'nde hükümlüler arasında koronavirüsün yayıldığı iddiası hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yaparak ilgili iddiayı doğruladı. Yapılan açıklamaya göre bir mahkumda koronavirüs tespit edildi ve 62 mahkumun da koronavirüs belirtileri gösterdikleri için hastanelerde izole edildikleri bildirildi.

Koronavirüs Buca Kapalı Cezaevi'ne Sıçradı! İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Açıklama Yaptı
20 Nisan 2020 - 10:40

 

Buca Kapalı Cezaevi'ne koronavirüs sıçradı. H.A. isimli bir mahkumun koronavirüs testi pozitif çıktı ve tedavi altına alındı. Ancak kötü olay bir süre sonra meydana geldi. Toplam 62 mahkumda koronavirüs belirtileri görülmeye başlandı. Bu mahkumlar tedbiren hastanelere sevk edildiler.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Buca Kapalı Cezaevi'ndeki koronavirüs vakaları ile alakalı olarak açıklama yaptı. Başsavcılığın yaptığı açıklamada, “Buca Kapalı Cezaevinde kalan H.A. isimli mahkumda koronavirüs tespit edildi. Bu mahkum tedavi altına alınırken cezaevinde filyasyon kuralları uygulandı. H.A.'nın kaldığı koğuşlar ile alakalı olarak işlem yapılarak buradaki hükümlüler hastaneye sevk edildi. Hastalık belirtisi gösteren 62 tutuklu ve hükümlü hastanelerde izole altına alındılar. Bu tutukluların sağlık durumları iyidir.” ifadelerine yer verildi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada kapalı cezaevlerinde koronavirüs görülmediğini bildirmişti. Başsavcılık tarafından yapılan bu açıklama ile Türkiye'de koronavirüsün ilk sıçradığı kapalı cezaevi Buca Kapalı Cezaevi oldu.

Öte yandan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, İzmir'de bulunan tüm cezaevlerinde koronavirüse karşı tedbirlerin büyük bir titizlikle alındığını açıkladı.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum