Trabzon'da görev yapan 35 yaşındaki Neslihan öğretmen koronavirüs yakalandıktan sonra sezaryenle alınan 5 aylık bebeği ve kendisi yaşamını yitirdi.

Koronavirüs hastalığı bir yandan yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Son olarak Trabzon'da görev yapan 5 aylık hamile  öğretmen Neslihan Mermertaş ve bebeği hayatını kaybetti

Gelen bilgilere göre Trabzon Akçaabat'ta  öğretmen olarak görev yapan 35 yaşındaki Neslihan Mermertaş Karaağaç'a geçtiğimiz haftalarda yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. GEnç öğretmen tedavisi sürerken durumu ağırlaşınca  5 aylık kız bebeği, 2 hafta önce sezaryenle alındı. Yaşaması için Kuvöze konulan bebek, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. 

Önce bebeği, sonra kendisi yaşamını yitirdi

Sonrasında ise durumu gittikçe ağırlaşan Neslihan öğretmen de yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Neslihan Mermertaş Karaağaç'ın cenazesi, bebeğinin de defnedildiği ilçedeki mezarlıkta bugün toprağa verildi.

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!

Akçaabat ilçesindeki Ali Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan ve 2'nci kez anne olmaya hazırlanan Neslihan Mermertaş Karaağaç, yaklaşık 1 ay önce koronavirüse yakalandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde tedaviye alınan Karaağaç'ın 5 aylık kız bebeği, 2 hafta önce sezaryenle alındı.

Kuvöze konulan bebek, tüm çabalara rağmen kurtarılamazken, sağlık durumu ağırlaşan Karaağaç'ın tedavisi de yoğun bakım servisinde sürdürüldü. Dün akşam durumu kötüleşen Neslihan öğretmen de yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Neslihan Mermertaş Karaağaç'ın cenazesi, bebeğinin de defnedildiği ilçedeki mezarlıkta bugün toprağa verildi.