İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yabancı uyuşturucu kaçakçılarının Türkiye'den ev alarak vatandaşlık hakkı almalarının doğru olup olmadığı sorulmuştu. Sülyman Soylu’dan gelen cevabın iddiayı doğrular nitelikte olup vatandaşlık işlemlerinin yapıldığının bilgisi verildi dendi.

Son yıllarda dünya basınında “yeni kokain rotası Türkiye üzerinden geçiyor” haberleri ile anılan ve rakamlarla, listelerle de dünyada en fazla uyuşturucu yakalanan ülkelerin başında gelen Türkiye, son kararlar ile vatandaşlığın parayla satıldığı ender ülkelerden de olduğu için hem eleştiriliyor hem de kendi öz vatandaşını tedirgin ediyordu.

Konu ile ilgili olarak yükseltilmiş rakam olan 500 Bin Dolar karşılığı vatandaşlık satılması konusu tartışılırken korkunç bir iddia Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Alpay Antmen’den geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi ve aynı zamanda eski Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, sosyal medya hesabında ilginç bir belgeyi paylaşarak korkunç bir iddiayı gündeme getirdi.

Sosyal medyada kısa sürede çok fazla etkileşim alan ve “duyduklarınıza inanamayacaksınız” cümlesi ile yaptığı paylaşımda Antmen “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yabancı uyuştrucu kaçakçılarının Türkiye'den ev alarak vatandaşlık hakkı elde edip etmediklerini sormuştum. Soylu bu iddiaları reddetmediği gibi "Gereken vatandaşlık işlemlerin" yapıldığını da söylüyor!” dedi.

Antmen ayrıca İçişleri Bakanlığı’ndan gelen yazıyı da paylaştı. Alpay Antmen’in İçişlerine sorduğu sorular ve aldığı cevap şöyle;

Resim

Resim