Konya Büyükşehir Belediyesi İŞKUR İlanıyla 107 Kişiyi İşe Alacak! İşte Aranan Şartlar Ve Son Başvuru Tarihi!

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden olan Konya Şehir Hizmetleri Aş'ye toplamda 107 kişi İŞKUR üzerinden Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı yoluyla işe alınacak. Konya'da çalışacak olan yeni işçiler otobüs şoförü olarak görev yapacaklar. Konya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi İŞKUR İlanıyla 107 Kişiyi İşe Alacak! İşte Aranan Şartlar Ve Son Başvuru Tarihi!
10 Ekim 2020 - 23:00

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile kurum dışı kamu işçi alımları devam ediyor.iş arayan vatandaşlar kamu kurum ve kuruluşlarının yayınladıkları ilanları yakından takip etmeyi ve kendilerine en uygun işi bularak başvuruda bulunmayı sürdürüyorlar. Son yayınlanan iş ilanlarından brisi de Konya Büyükşehir Belediyesi'nin şirketlerinden olan Konya Şehir Hizmetleri AŞ'ye ait olduğu bildirildi.

Konya Şehir Hizmetleri AŞ tarafından İŞKUR üzerinden 107 otobüs şoförü işe alınacak. Bu otobüs şoferlerinin 100'ü Konya Merkez'de, 3'ü İsmil'de, 1'i Karapınar'da, 1'i Ovakavağı'nda, 1'i Sızma'da ve 1'i de Hayıroğlu'nda görevlendirilecek. Daimi olacak olan bu işlere yerleştirmeler de ona göre yapılacak.

KONYA BÜTÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?Konya Büyükşehir Belediyesi'nin şirketi olan Konya Şehir Hizmetleri AŞ'ye 107 otobüs şoförü kadrosu için iş başvurusu için bilgiler İŞKUR üzerinden açıklandı. 12 Ekim 2020 Pazartesi mesai bitimine kadar ön kayıt formunu isbasvuru@konya.bel.tr adresine mail yoluyal gönderecekler. Başka herhangi bir yolla iş başvurusu kabul edilmeyecek. Başvuruların sonucunda yapılacak değerlendirmeyle işe uygun görülen adaylar görüşmeye davet edilecekler.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OTOBÜS ŞOFÖRLÜĞÜ İŞ BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

-Askerlik hizmetini yapmış olmak
-Görevini sürekli şekilde yapmasına engel olacak akıl hastalığı bulunmamak
-1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası almamış olmak


-Şoför olarak çalışmaya uygun sağlık şartlarını taşımak
-Ehliyetine alkol ve uyuşturucu nedeniyle daha önce işlem yapılmamış olmak
-Otobüs kullanabilecek bir ehliyet sahibi olmak
-SRC-1 veya SRC-2 belgesi sahibi olmak
-Geçerli bir psikoteknik belgesi sahibi olmak
-26 ile 48 yaş arasında olmak
-En az ilkokul mezunu olmak
-Konya Merkez ilçelerinde ikamet ediyor olmak


YORUMLAR

  • 0 Yorum