Ekonomi

Konut Satışını Tetikleyecek Kampanyalarda Artış

Son 2 yıl içerisinde gerek dünya çapında ve gerekse Türkiye içerisinde yaşanan siyasal ve ekonomik problemler sebebiyle konut fiyatları hızlı bir yükseliş yaşamıştı. Bu yükselişler otomatik olarak konut alımlarını etkilerken, kira fiyatları da yükek ölçüde bu dalgalanmalardan etkilendi. Türkiye’nin son yıllarda özellikle Suriye cephesinden ve Arap ülkelerinden aldığı göçün de etkisi göz önüne alındığında, konut yapımları da hız kazandı ancak kişilerin bütçesini aşan konut fiyatları, piyasayı durağanlaştırdı. Durum böyle olunca çeşitli konut yapım firmaları kampanyalar ve projeler başlatarak ev sahibi olmak isteyenleri harekete geçirme kararı aldı. Daha önce 2 defa daha gerçekleştirilmiş olan konut alım seferberliğinde 3. hareket bu kapsamda tanıtıldı.

EMLAK KONUT GYO EV SAHİBİ YAPMAYA KARARLI

Bugün birçok kişinin gerek yatırım ve gerekse kendi kişisel kullanımı için tercih ettiği konut satın alımlarında Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın yeni projesi dünya çapından müşteri kazanacak. Aylık 600 TL gibi bir meblağı ödeyecek olan kişiler sahip oldukları evleri ile isterlerse yatırım geliri elde edecekler, isterlerse kendileri bir ev sahibi olacaklar. 14 Eylü 2017’de resmi olarak start verilen kampanya için konut fiyatının %5’i peşinat olarak veriliyor, diğer %15’lik peşinat ise 1 yıl sonra veriliyor, ardından geriye kalan %80’lik bedel ödemesi ise konut kredisi mantığı ile kuruma taksitlerle ödeniyor. Böylelikle 2 yıl düşük tutarlarda peşinat ödeyenler, kira ödemeye devam eder gibi ev sahibi olabiliyorlar. 2019’da taksit ödemeleri başlayan proje için şimdiden birçok tüketicinin başvuru yaptığı biliniyor.

Kurum tarafından başlatılan proje kapsamında vade süresi olarak 20 yıla kadar vadelendirme yapılabiliyor ve faiz oranları ise %0.75 ile %0.80 arasında değişiyor ve bu uygulama ile düşük taksit tutarları ile birçok kişi ev sahibi olabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı