Ekonomi

Konut kredisi faiz oranları 0,69’a düşecek mi? Yapılandırma başlayacak mı? Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanması planlanan faiz indirimi kararı sonrasında konut kredisi faiz oranlarının düşüp düşmeyeceği merak edilmeye başlandı. Vatandaşlar merakla, konut kredisi faiz oranları düşecek mi? konut kredisi 0,69 seviyesine inecek mi? sorularının cevaplarını merak etmeye başladı.

FAİZLE MÜCADELE EDİLİYOR?

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomik adımları dikkatli bir şekilde atmaya çalışıyor. Atılan adımlar ekonomimizi yakından ilgilendirirken faiz ile de bir yandan ciddi bir mücadele veriliyor. 

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARINI NASIL ETKİLEYECEK?

Ekonomi uzmanları ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından 25 Temmuz’da açıklanan faiz indirimi sonrasında yaşanan faiz indirimi gibi 12 Eylül’de açıklanacak faiz indirimi kararı sonrasında da konut kredisi faiz oranlarının düşmesini bekliyor. 12 Eylül’de açıklanacak faiz indirimi kararı sonrasında ekonomi uzmanları konut kredisi faiz oranlarının hangi seviyeye düşeceğinin ise açıklanacak olan faiz indirimi kararına bağlı olarak değişeceğini belirtti.

YAPILANDIRMA İŞLEMLERİ BAŞLAYACAK MI?

25 Temmuz öncesinde yüksek faiz oranı ile kredi çekenler de 12 Eylül’de açıklanacak faiz indirimi kararı sonrasında yapılandırma işlemlerinin başlayıp başlamayacağını merak ediyor. Ayrıca yüksek faiz oranıyla kredi çekenler şu anda çok mağdur olduklarını ve en kısa zamanda yapılandırma başlamasını beklediklerini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı