Komşusunu Darp Ettiği İçin Tutuklanan Halil Sezai Olayında Yeni Gelişme! Baltalı Görüntü Ortaya Çıktı!

İstanbul Tuzla'da yan villada yaşayan 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i darp ettiği gerekçesi ile çıkarıldığı mahkeme tarafından “Silahla kasten yaralama” suçundan tutuklanan ünlü sanatçı Halil Sezai'nin avukatları tutukluluğu itirazda bulundular. Avukatlar yapmış oldukları itirazda delil olarak ise Hüseyin Meriç'in baltalı görüntüsünü sundular.

25 Eylül 2020 - 13:33 - Güncelleme: 25 Eylül 2020 - 14:19

Ünlü sanatçı Halil Sezai'nin 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i darp etmesinin ardından yaşanan olayların ardı arkası kesilmiyor. Komşunun şikayeti üzerine çıkarıldığı mahkeme tarafından “Silahla kasten yaralama” suçlamasıyla tutuklanmasına karar verilen Halil Sezai'nin avukatları bu karara itiraz ettiler.

YENİ GÖRÜNTÜ MAHKEMEYE SUNULDU

Avukatların iddiası göre Halil Sezai'nin tutukluluğuna son verecek yeni görüntüler mahkeme heyetine sunuldu. Sulh Ceza Hakimliği'ne yapılan itiraz başvurusunda bu yeni görüntüleri gerekçe gösteren avukatlar Halil Sezai'nin tutukluluğuna son verilmesini talep ettiler.TUTUKLULUĞA İTİRAZ EDİLDİ

Halil Sezai'nin avukatlığını yapan Ahmet Gürel tarafından sunulan itiraz dilekçesinde, “Müşteki üzerinde oynamalar yapılmış ve montajla değiştirilmiş görüntüleri medyaya servis etmiştir. Bu görüntülerin değiştirilmesinin nedeni Hüseyin Meriç'in Halil Sezai'ye karşı ettiği hakaretlerin ve darp eyleminin silinmesi amacıdır. Müşteki bu şekilde davranarak olayda tek mağdur olarak kendisini göstermektedir. Müştekinin kendisi ile oğlunun akşam vakti elinde baltayla evin önünde beklediği görüntüleri ekte sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum