Gündem

Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce'ye Genel Başkanlık Adaylığı Açıklaması! 'İlla Tek Aday Olacak Diye Kaidemiz Yok'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Muhabirleri ile biraraya geldi. Burada gündeme ve özellikle son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yetki konularına dair açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında ayrıca olağanüstü genel kurulda genel başkan adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN GENEL BAŞKANLIK ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündeme dair yapmış olduğu açıklamalarında Boğaziçi Yasası ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yetkilerinin kısıtlanmak istendiği tartışmalarını ele aldı. Bu konu hakkında CHP’li belediyelerin denetlendiğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, denetlesinler verilmeyecek hesabımız yok ifadelerini kullandı. 

Konuşmasında ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayına dair de açıklamalarda bulundu. Bu konuda aday olacağını açıklayan isimlere değinen CHP Lideri Kılıçdaroğlu şu ifadelere yer verdi.

“Olabilir arkadaşlar. Aday ol, aday olma diye bir şey yok. Herkes arzu ederse aday olur. İlla tek aday olacak diye bir kuralımız yok zaten. İki aday da beş aday da olur. Ama kavga asla.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı