CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, büyük tartışmalara sebep olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na (İBB) yönelik başlatılan terör incelemesi ile ilgili “gündemi değiştirme çabası olduğu” söyleyerek, “Hazmedemedikleri için saldırıyorlar. Sdece o değil ki... Bizim bütün belediye başkanlarımızın telefonlarını dinliyorlar” diye konuşmuş “Başkanlar için özel masalar kurdular, bütün alınan elemanlara bakıyorlar. Baksınlar. Eğer terör örgütüyle iltisaklı varsa ilgili kamu kuruluşu devlet geleneğinde uyarılır. İktidarda kalmak için söylemeyecekleri yalan, atmayacakları iftira yok” ifadelerini kullanmıştı.

_107512309_imamoglu-1

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “belediye başkanları dinleniyor” iddiasına sessiz kalmadı.

"Aynı iftirayı her yıl aralık ayında değiştirerek tekrarlayan Kılıçdaroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz" diyen Soylu ayrıca sosyal medyada da ilginç bir yorumda bulundu.

erdoganla-suleyman-soylu-kavgasini-gosteren-fotograf-karesi-1625210844-1

Süleyman Soylu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ile kol kola girip, eş başkanları ile şen şakrak fotoğraf çektirince, hem huyundan hem suyundan kapmış. Aynı iftirayı, her yıl Aralık ayında değiştirerek tekrarlayan Kılıçdaroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.