Ekonomi

Katılım bankaları hakkında flaş değişiklik! Cumhurbaşkanı Erdoğan uyardı!

Katılım bankaları hakkında uyarıda bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katılım ile bankacılık kavramlarının yan yana gelmemesi gerektiğini ifade etti.

CESUR KARARLAR ALACAK, ADIMLAR ATACAĞIZ

Ayrıca Katılım Finans Sistemi’nin daha doğru bir ifade olacağını belirten Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dünyada gelir ve servet dağılımı bozulurken bu düzenin üzerimize yıkılmasını bekleyemeyiz. Faize dayalı sisteme karşı çıkmamızın sebebi sistemin insani yükünün de ağırlaşmış olmasıdır. Önümüzdeki dönemde alternatif finans konusunda daha cesur kararlar alacak, adımlar atacağız.” İfadelerini kullandı.

KATILIM FİNANS SİSTEMİ DEMELİYİZ

“Son 2 yıldır yaşadığımız tecrübeler bankacılık dışı finansman yöntemlerinin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Üreten, istihdam eden, ihracat yapan insanlarımızı zor dönemlerde yalnız bırakmadık.” Diyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Katılım bankacılığı diye bir kavram olmaz. Birbiriyle çelişen ifadeleri yan yana getiremezsiniz. Katılım bir başka şeyi, Banka bir sömürü düzenini ifade ediyor. O zaman Katılım Finans Sistemi demeliyiz. Yeni ekonomik programımızla bir dizi tedbiri hayata geçiriyoruz. Dünyada gelir ve servet dağılımı bozulurken bu düzenin üzerime yıkılmasını bekleyemeyiz. Türkiye bu dönüşümün figüranı değil baş rolü olacaktır” dedi.

YÜZDE 15 SEVİYELERİNE ÇIKACAK

“Katılım Finansı bankacılık sisteminin faiz oranlarıyla hareket etmemeli.” Açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Böyle bir şeye asla fırsat verilmemeli. Hedefimiz 2025 yılı itibarıyla katılım finansın bankacılık varlıklarının içindeki payının yüzde 15 seviyelerine çıkmasıdır. Türkiye’nin diğer alanlarda olduğu gibi ekonomide verdiği mücadeleyi başarıyla taçlandırmasında bu tür yaklaşımlar önemli olacak. ” diyerek önemli uyarılarda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı